Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) tenūrprofesors Miķelis Grīviņš ir ievēlēts Eiropas Lauku sociologu asociācijas (European Society for Rural Sociology) valdē. Šī ir lielākā un nozīmīgākā savas jomas organizācija Eiropā, kas darbojas jau kopš pagājušā gadsimta vidus un savā paspārnē uztur gan lielāko lauku pētnieku kongresu Eiropā, gan vienu no nozīmīgākajiem akadēmiskajiem žurnāliem savā jomā Sociologia Ruralis.

jauna_eiropas_lauku_sociologu_asoc_valde_2023.jpgJaunievēlētā Eiropas Lauku sociologu asociācijas valde. Miķelis Grīviņš – pirmais no kreisās

Vienlaikus 19. bianuālā kongresa laikā par nākamo Eiropas Lauku sociologu asociācijas kārtējā kongresa norises vietu ir izvēlēta Rīgas Stradiņa universitāte (RSU). Kongress notiks 2025. gadā un pulcinās zinātniekus no visas pasaules. Šī būs pirmā reize, kad kongress norisināsies Baltijā. Līdz šim no postsociālisma valstīm tas ir organizēts tikai Polijā.

Kongresa norise Rīgā ir nozīmīgs atspēriena punkts lauku socioloģijas attīstībai Latvijā.

Ņemot vērā Latvijas zemo iedzīvotāju blīvumu un plašās lauku teritorijas, lauku pētniecība ir īpaši nozīmīga Latvijā. Šī pētniecības joma aptver tēmas, kas ir saistītas ar lauku attīstību, sociālo pakalpojumu (tādu kā medicīna un izglītība) nodrošināšanu lauku teritorijās un ilgtspējīgu prakšu ieviešanu.

Pašlaik tiek prognozēts, ka kongresu varētu apmeklēt ap 400 pētnieku no Eiropas, Austrālijas, Āzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas.