Atzinība
Sports

24. un 25. septembrī norisinājās Latvijas XXXIII universiādes basketbola mači, kuros savu varēšanu rādīja arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sieviešu un vīriešu basketbola komandas.

Turnīrā Latvijas augstāko izglītības iestāžu spēcīgākā komanda sieviešu konkurencē tika noskaidrota starp četrām vienībām – RSU, Latvijas Universitāti (LU), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) –, bet vīriešu konkurencē starp sešām komandām: LU, RSU, RTU, LSPA, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA (RISEBA) un biznesa augstskolu Turība (Turība).

Visas sieviešu turnīram pieteiktās komandas sākumā aizvadīja grupu turnīru, katrai komandai izspēlējot ar katru, bet pēc tam tika aizvadīti fināli par 1. un 3. vietu.

rsu_sieviesu_basketbols.jpgRSU sieviešu basketbola komanda

Pirmajā dienā (sestdien, 24.09.) tika aizvadītas četras spēles, kurās gan LU, gan RSU komanda tikās ar RTU un LSPA komandu. Pirmajās spēlēs RSU ar rezultātu 64:28 sagrāva RTU, bet LU ar rezultātu 52:29 pārliecinoši uzvarēja LSPA komandu. Sestdienas otrajās spēlēs RSU turpināja dominēt, uzvarot LSPA ar rezultātu 74:41, bet LU un RTU aizvadīja ļoti sīvu cīņu, spēles pamatlaiku noslēdzot ar rezultātu 55:55, kas noveda pie papildlaika spēlēšanas. Papildlaikā vēl 45 sekundes pirms spēles beigām bija neizšķirts rezultāts 60:60, bet tad Šarlote Pētersone guva divus punktus, ļaujot LU komandai izcīnīt uzvaru pār RTU ar rezultātu 62:60.

Pēc sestdienas spēlēm jau bija skaidras 1. un 2. vietas ieguvējas, un tas nozīmēja, ka atlikušās grupu spēles bija tikai formalitāte un kā treniņš fināla spēlei, jo visām komandām abas svētdienas spēles vajadzēja aizvadīt pret to pašu pretinieku.

Svētdien gan RTU, gan RSU izcīnīja divas uzvaras, kas nozīmēja, ka sieviešu turnīrā 1. vietu izcīnīja RSU, otro vietu – LU, bet 3. vietu – RTU komanda.

Sieviešu turnīra finālā par 3. vietu rezultatīvākā spēlētāja ar 24 punktiem bija LSPA komandas spēlētāja Elizabete Zālīte, bet ar 18 gūtiem punktiem izcēlās Kristiāna Andersone no RTU komandas. Finālā par 1. vietu rezultatīvākās bija Anita Miķelsone no RSU un Katrīna Raina Kalniņa no LU, kuras finālā mačā katra guva 13 punktu.

rsu_viriesu_basketbols.jpgRSU vīriešu basketbola komanda

Vīriešu komandas tika sadalītas divās grupās, pa trim komandām katrā. A grupā tika iedalīta LU, RTU un Turība, bet B grupā – RSU, LSPA un RISEBA.

Vīriešu komandas sestdien (24.09.) izspēlēja grupu turnīrus (katrai komandai bija jāizspēlē divas spēles), bet svētdien tika aizvadīti pusfināli un fināli. Grupu turnīrā gan LU, gan RSU pārliecinoši izcīnīja divas uzvaras, nodrošinot sev pirmo vietu grupā. A grupā otro vietu ar vienu uzvaru izcīnīja Turība, kas ar rezultātu 60:47 uzvarēja RTU komandu, bet B grupā otrajā vietā ierindojās LSPA, kas grupas turnīra spēlē ar rezultātu 88:51 pieveica RISEBA komandu.

Pusfinālā RSU ar rezultātu 59:44 uzvarēja Turību, bet LU ar rezultātu 115:42 uzvarēja LSPA.

Piekto vietu ar tehnisko uzvaru izcīnīja RTU, trešo vietu izcīnīja Turība, ar rezultātu 81:57 uzvarot LSPA un astājot laukuma saimniekus bez medaļām, bet čempiona titulu ieguva LU, fināla mačā ar rezultātu 90:53 pārliecinoši uzvarot RSU komandu.

Vīriešu turnīra finālā par 1. vietu 16 punktu guva Dāvids Vīksne no LU, bet rezultatīvākais no RSU komandas bija Rihards Ozoliņš ar 10 gūtajiem punktiem.

Turnīra rezultātus un spēlētāju statistiku iespējams aplūkot Latvijas Basketbola savienības mājaslapā.

Vīriešu turnīra rezultāti

Sieviešu turnīra rezultāti