Par mums medijos
Darbiniekiem
Grāmatas
Starptautiskā sadarbība

Jaunais Zīda ceļš Latvijas Radio1 raidījuma Monopols viešņu – RSU Ķīnas studiju centra vadītāju, politoloģi un pētnieci Unu Aleksandru Bērziņu-Čerenkovu – aizvedis līdz grāmatai Perfect Imbalance: China and Russia, kas ir par lielvaru ietekmi uz ģeopolitisko perspektīvu.

una_berzina_cerenkova.jpg

“Ķīna ir augoša lielvara, kura cīnās par savu vietu pasaules sistēmā un kura par ārpolitikas mērķi izvirzījusi sava statusa celšanu,”

radio intervijas sākumā saka Una Bērziņa-Čerenkova, kura uzskata, ka strauja demokratizācija Ķīnā nav iespējama.

Plašāk par savu grāmatu Perfect Imbalance: China and Russia Una Bērziņa-Čerenkova stāstīs 27. aprīlī plkst. 14.30 tiešsaistē Zoom platformā.
Plašāka informācija

Jau 10 gadu vecumā, pateicoties mammas – profesores Jeļenas Staburovas – darbam, Una nonāca Taivānā un trīs mēnešus mācījās vietējā skolā, kur sāka runāt un rakstīt ķīniešu valodā.

Unas izglītības bagāža ir ļoti plaša. RSU viņa ieguvusi maģistra un doktora grādu politikas zinātnē, ārpus Latvijas studējusi Pekinas Pedagoģiskajā universitātē un Austrumķīnas Pedagoģiskajā universitātē.

Una noteikti var lepoties ar daudziem nozīmīgiem darbiem un sasniegumiem, piemēram, Latvijā viņa dibinājusi RSU Ķīnas studiju centru, bijusi vecākā viespētniece Fudaņas Universitātes Filozofijas skolā Šanhajā un Londonas Karaliskajā koledžā. Viņa saņēmusi prestižo Fulbraita stipendiju un strādājusi Stenforda Universitātes (ASV) Austrumāzijas studiju centrā, kur pētīja Ķīnas un Baltijas attiecības un Ķīnas transreģionālisma politiku, kas plašāk sabiedrībā zināma ar nosaukumu Joslas un ceļa iniciatīva.