Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

“Veselības komunikācija noteikti atšķiras no komunikācijas citās jomās,“ par studijām Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistra studiju programmā Veselības komunikācija stāsta absolvente Santa Mežzīle. “Tā ir starpdisciplināra joma, kas var interesēt dažādus speciālistus – gan veselības aprūpes jomā strādājošus, gan komunikācijas speciālistus un žurnālistus.”

Santa nu jau trešo gadu strādā uzņēmumā GenEra, kas nodarbojas ar ģenētisko testēšanu. Viņas pārziņā ir komunikācijas stratēģijas izstrāde un ieviešana, reklāmu veidošana, satura radīšana sociālajiem tīkliem un citiem kanāliem.

“Pieteikšanās studijām bija spontāns lēmums. Mani vienmēr ir interesējusi medicīna, arī ģimenē ir mediķi, taču mana pamatizglītība ir saistīta ar komunikāciju. Pirmkārt, mani piesaistīja studiju programmas nosaukums, tāpat arī studiju kursi likās interesanti. Studiju grafiks bija piemērots cilvēkiem, kuri strādā un kuriem ir ģimene – lekcijas bija piektdienu vakaros un sestdienās, tas bija ļoti ērti un ļāva apvienot ģimeni, darbu un studijas,” atceras Santa. “Mācības notika moduļu veidā – tas nozīmē, ka vienlaikus koncentrējāmies tikai uz diviem trijiem studiju kursiem. Kā visinteresantākos studiju kursus atceros tos, kas bija saistīti ar veselības un medicīnas tematiem, jo tajos man nebija priekšzināšanu – piemēram, epidemioloģija, sabiedrības veselība, veselības psiholoģija. Veselības komunikācijas studijas man ļāva saprast, kā veidot komunikāciju tieši ar veselības jomu saistītā uzņēmumā. Ģenētika ir ļoti sarežģīta nozare, līdz ar to jāprot izstāstīt komplicētas lietas vienkārši un saprotami, un ar to es nodarbojos uzņēmumā GenEra.”