Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Reitingi

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ilgtspējas attīstība augstu novērtēta prestižajā Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2021 reitingā. RSU atzīta par 28. labāko pasaules augstskolu kritērijā Laba veselība un labklājība (Good health and well-being). Tas ir viens no Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kuru atbilstoši reitingam īsteno RSU.

fb_card.png

Vislielākais RSU kāpums, salīdzinot ar pērno gadu, redzams reitinga sadaļā Laba veselība un labklājība, kur RSU pakāpusies no pērnā gada 56. vietas uz 28. vietu pasaulē. Augsti novērtēti arī RSU sasniegumi citos kritērijos: Sadarbība mērķu īstenošanai; Miers, taisnīgums un stipras un iekļaujošas institūcijas, kā arī Labs darbs un ekonomiskā izaugsme. Šie rezultāti sasniegti saskaņā ar RSU stratēģijās izvirzītajām prioritātēm, kuras tostarp ietver Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu.

"Šis augstais RSU novērtējums apliecina mūsu rūpes un atbildību, sagatavojot jaunos veselības aprūpes speciālistus, kā arī nodrošinot pētniecību veselīgas dzīves un labklājības sekmēšanai. Tas ir īpaši būtiski laikā, kad pasaule turpina cīņu ar Covid-19 pandēmiju un tās uzliktajiem pārbaudījumiem veselības aprūpes un labklājības sistēmām," uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

RSU kopvērtējumā ieņem 301.–400. vietu pasaules labāko universitāšu grupā. THE Impact Rankings ir pašlaik vienīgais starptautiskais reitings, kurā izvērtēta augstskolu ietekme uz vidi, ekonomiku un sabiedrību. Tas veidots, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē.

fb_card_0.png

Par Times Higher Education (THE) Impact Rankings

Ilgtspējīgas attīstības mērķus 2015. gadā pieņēma visas ANO dalībvalstis, nosakot, ka nabadzības mazināšanai visās tās izpausmēs jābūt cieši saistītai ar stratēģijām, kas uzlabo veselības aprūpes un izglītības iespēju pieejamību, mazina nevienlīdzību un veicina ekonomisko izaugsmi, vienlaikus risinot klimata pārmaiņas un strādājot, lai saglabātu okeānus un mežus. Jaunākie THE Impact Rankings rezultāti.

Plašāk par RSU prioritārajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem un to īstenošanu.