Atzinība

Valsts prezidents Egils Levits 13. jūlijā Rīgas pilī pasniedza Cildinājuma rakstu izciliem sabiedrības pārstāvjiem, tādējādi novērtējot viņu mūža devumu sabiedrības kopējam labumam. Cildinājuma rakstu saņēma Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes docētājs profesors dr. iur. Andrejs Vilks, arhitekti Andris Kronbergs un Zaiga Gaile, muzikologs dr. art. Arnolds Laimonis Klotiņš, profesors dr. iur. Aivars Endziņš, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un Latvijas Ministru prezidente 2014.–2016. gadā Laimdota Straujuma.

vilks_levits_cildinajuma_raksts_2021.png

Prof. Andrejs Vilks (no kreisās) un Valsts prezidents Egils Levits

Uzrunājot Cildinājuma raksta saņēmējus, Valsts prezidents uzsvēra: “Mēs visi esam pilsoņi, un pilsoņa pirmais pienākums ir rūpēties par sevi, bet vislielākais pienākums, protams, ir rūpēties par sabiedrības kopējo labumu. Kopējā labuma koncepcija pastāv jau ilgus gadsimtus, bet dzīvē mēdzam to reizēm aizmirst. Tādēļ jāsaka, ka sabiedrība un valsts ir tik laba, cik labi ir pilsoņi, kuri rūpējas vairāk nekā tikai par sevi, bet arī par kopējo labumu. To var darīt visdažādākajos veidos, gan aktīvi iesaistoties sabiedriskajā dzīvē, gan politikā, gan arī privāti vai arī savā profesijā. Mums kā demokrātiskas valsts pārstāvjiem ir arī jāizceļ šie cilvēki, jo uz tiem balstās mūsu sabiedrība. Ja tā nebūtu, mēs būtu tikai indivīdi, kas katrs rušinās tikai savā dārziņā.”

Avots: www.president.lv