Attīstība

20. februārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Senāts apstiprināja profesoru Andri Sprūdu Eiropas studiju fakultātes (ESF) dekāna amatā. A. Sprūds strādā RSU kopš 1998. gada, pašlaik docē vairākus studiju kursus starptautisko attiecību jomā, vada maģistra līmeņa studiju programmu Starptautiskā pārvaldība un diplomātija. No 2011. gada ir Latvijas Ārpolitikas institūta direktors. Sabiedrībā un mediju vidē ir plaši pazīstams kā eksperts starptautiskās politikas jautājumos.

Iepriekšējā ESF dekāna – profesores Ilgas Kreituses – pilnvaru termiņš beidzās 2017. gada nogalē. Saskaņā ar RSU Satversmi dekānu ievēlē fakultātes dome uz termiņu, kas nepārsniedz piecus gadus, bet vienu personu – ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

RSU Eiropas studiju fakultāte tika dibināta 1998. gadā. Tajā tiek sagatavoti valsts pārvaldes, diplomātijas, uzņēmējdarbības, biznesa vadības, mārketinga un reklāmas profesionāļi. Pašlaik fakultāte piedāvā apgūt piecas pamatstudiju un septiņas maģistra līmeņa programmas.

2017. gada nogalē vadības izmaiņas notika arī citās RSU struktūrvienības. Par Komunikācijas fakultātes dekāni tika apstiprināta asoc. profesore Anda Rožukalne un par Doktorantūras nodaļas dekāni – profesore Sandra Lejniece.