Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģija centrā 16. februārī notika starptautiskā projekta Ārstniecības, darba drošības un neatliekamās palīdzības prasmju saskaņošana Baltijas jūras kuģniecībā (OnBoard-Med, Harmonization of on Board Medical Treatment, Occupational Safety and Emergency Skills in Baltic Sea Shipping) Latvijas sadarbības partneru tikšanās. RSU Māszinību un dzemdību aprūpes katedras pārstāvji kopā ar Latvijas Jūras akadēmijas partneriem pārrunāja OnBoard-Med projekta pašreizējo gaitu, tekošos uzdevumus un studiju kursu plānoto pilotēšanas procesu – tā kopīgu organizāciju, realizāciju un nepieciešamo sadarbību. Tikšanās laikā sadarbības partneri tika iepazīstināti arī ar MITC mūsdienīgām tehnoloģu iespējām dažādu prasmju apguvē, kas var nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu nepieciešamo iemaņu apguvi gan uz manekeniem, gan simulētā vidē.

OnBoard-Med projekts tiek īstenots no 2016. gada 1. septembra līdz 2019. gada 30. maijam. Tā galvenais mērķis ir saskaņot un attīstīt apmācību kursus ārstniecības, neatliekamās palīdzības un darba drošības prasmju pilnveidei Baltijas jūras kuģniecībā, kā arī attīstīt pārrobežu sadarbību starp medicīnas un jūras transporta institūcijām. Projekta realizācijā piedalās pieci sadarbības partneri: vadošais partneris Turku University of Applied Sciences (Somija), kā arī pārējie partneri – Åland University of Applied Sciences (Somija), Estonian Nautical School (Igaunija), Rīgas Stradiņa universitāte (Latvija) un Latvijas Jūras akadēmija (Latvija).