Pētniecība
Starptautiskā sadarbība
removingties.lv
Sociālā antropoloģija

23. janvārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistra programmas Sociālā antropoloģija studente un projekta (Re)moving Ties pētniece Liene Rācene-Riekstiņa aizstāvēja maģistra darbu par ģimenes jēdziena konstruēšanu Saeimas komisijās.

liene_racene.jpg

L. Rācene-Riekstiņa maģistra darba aizstāvēšanas laikā

L. Rācene-Riekstiņa savā maģistra darbā centās izzināt, kā deputāti un eksperti Saeimas komisiju sēdēs runā par ģimenes jēdzienu. Maģistra darbā tika izmantotas kvalitatīvās pētniecības metodes – novērojumi, satura analīze un daļēji strukturētās intervijas.

Studente savā darbā secināja, ka Saeimas komisiju diskusijās pastāv vēlme ierobežot ģimenes jēdziena attiecināšanu uz dažādām realitātē pastāvošajām ģimenes formām Latvijas sabiedrībā. Tāpat notiek izvairīšanās no ģimenes jēdziena izmantošanas tiesību aktos, lai mazinātu diskusijas par šo tematu. Tā vietā nereti tiek izmantots jēdziens "mājsaimniecība".

Sveicam Lieni Rāceni-Riekstiņu ar labi izstrādātu maģistra darbu un pateicamies par darbu projektā (Re)moving Ties!