Doktorantiem
Pētniecība

Tā kā studiju process Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) kopš 12. marta notiek tikai attālināti, arī promocijas darbu aizstāvēšana tiek organizēta tiešsaistē. Klīniskās medicīnas promocijas padomes atklātajā tiešsaistes sēdē, izmantojot Zoom platformu, 29. maijā plkst. 15.00 promocijas darbu aizstāvēs RSU doktorante un pneimonoloģe Dace Žentiņa, bet 2. jūnijā plkst. 15.00 – RSU doktorante un ārste rezidente internajā medicīnā, gastroenteroloģijā Vita Skuja.

Pneimonoloģes Daces Žentiņas promocijas darba Bioķīmisko un onkoloģisko marķieru diagnostiskā nozīme malignu pleiras eksudātu diferencēšanā no citas etioloģijas šķidruma pleiras dobumā zinātniskie vadītāji ir RSU profesors Aivars Lejnieks un Latvijas Universitātes asociētais profesors Alvils Krams.

Ārste rezidente internajā medicīnā, gastroenteroloģijā Vita Skuja aizstāvēs promocijas darbu Iekaisīgo zarnu slimību aktivitāte iepriekš hospitalizētiem pacientiem ar paplašināta spektra beta-laktamāzes producējošo enterobacteriaceae dzimtas baktēriju klātbūtni zarnu traktā, kura zinātniskie vadītāji ir RSU profesors Aivars Lejnieks un profesore Angelika Krūmiņa.

Vita-Skuja-lead.jpg

RSU doktorante Vita Skuja 2017. gada 8. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā pēc RSU Gada balvas saņemšanas

Starp citu, RSU Iekšķīgo slimību katedras docētāja Vita Skuja 2017. gadā ir saņēmusi RSU Gada balvu nominācijā Gada doktorants un ir viena no deviņiem Eiropas jaunajiem speciālistiem, kas jau otro gadu darbojas Eiropas Gastroenterologu asociācijas Jauno talantu grupā

Ar promocijas darbiem var iepazīties RSU bibliotēkā un RSU mājaslapā.