Preses relīzes

Sestdien, 15. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina skolēnus un citus interesentus uz ikgadējo Atvērto durvju dienu, kas šogad noritēs pamatā klātienē, vienlaikus attālāku novadu jauniešiem piedāvājot iespēju pieslēgties arī Zoom platformā.

Pasākuma programma ļaus izzināt gan augstskolas studiju programmas, mācībspēkus un studentus, gan arī doties ekskursijās, iepazīstot studiju vidi RSU galvenajā ēkā, jaunatklātajā Farmācijas studiju un pētniecības centrā, kā arī Baltijā lielākajā topošo veselības aprūpes speciālistu treniņpoligonā – Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā.

“Rīgas Stradiņa universitātē mēs pieturamies pie pārliecības, ka studentam jāmācās praktiskā un drošā vidē, kurā drīkst arī kļūdīties. Tāpēc gan topošo veselības aprūpes profesionāļu, gan sociālo zinātņu speciālistu izglītību mēs balstām simulācijas tehnoloģijās. Arī Atvērto durvju dienā mudināsim topošos studentus izmantot iespēju ne vien aprunāties ar savu iespējamo studiju programmu vadītājiem, docētājiem un studentiem, bet arī pabūt studentu radio aizkulisēs, nonākt tiesas zālē, izmantojot virtuālo realitāti, injicēt zāles vai pieņemt dzemdības,” uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons, kurš jauniešus uzrunās Atvērto durvju dienas atklāšanā.

Atvērto durvju dienas starts tiks dots plkst. 12.00 RSU aulā Dzirciema ielā 16, kam sekos Eiropas studiju fakultātes, Juridiskās fakultātes, Komunikācijas fakultātes, Farmācijas fakultātes, Medicīnas fakultātes, Rehabilitācijas fakultātes, Sabiedrības veselības un sociālo zinātņu fakultātes, kā arī Zobārstniecības fakultātes prezentācijas. To norises laikam un vietām lūgums sekot līdzi RSU mājaslapā.

Tikmēr augstskolas vestibilā studētgribētājiem būs pieejamas RSU biznesa inkubatora B-Space un Studentu servisa aktivitātes, kā arī studentu medija Skaļāk pop-up studija. Neaizmirstamus mirkļus varēs ķert arī 360 grādu formātā. Vienlaikus jauniešiem būs iespēja doties ekskursijās, iepazīstot studiju vidi trīs dažādās augstskolas adresēs. RSU galvenajā ēkā (Dzirciema ielā 16) viesus gaidīs zobārstniecības pirmsklīnika, kurā trenējas topošie mutes veselības profesionāļi, bet blakus ēkā, jaunajā Farmācijas studiju un pētniecības centrā (Konsula ielā 21), būs apskatāmas gan auditorijas, gan laboratorijas, kur zinības smeļ farmaceiti, tostarp tie, kuri specializējas klīniskās un rūpnieciskās farmācijas jomās. Ar 1. tramvaju, kā arī augstskolas organizētu transportu varēs nokļūt Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 24A). Tur rodams Baltijā plašākais un Latvijā vienīgais šāda veida centrs, kur prasmes uz neskaitāmām mulāžām un simulatoriem var apgūt un pilnveidot topošie un jau esošie veselības aprūpes jomas profesionāļi.

Pasākumu laipni aicināts apmeklēt ikviens interesents, taču tie jaunieši, kuri vēlētos ar dažādu fakultāšu studentiem aprunāties tiešsaistē – Zoom platformā – aicināti reģistrēties augstskolas mājaslapā.

RSU aktuālās studiju programmas vienkopus skatāmas studiju iespēju bukletā.