Skolēniem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad pirmo reizi kļuva par sadarbības partneri lielākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm Latvijā – ZZ čempionātam, kurā savu dalību bija pieteikušās 2000 klases no gandrīz visiem Latvijas novadiem. Lai atbalstītu jauniešus sacīkstēs un prāta spēlēs, RSU devās uz ZZ čempionāta pusfināliem Jelgavā un Liepājā, kā arī uz lielo fināla pasākumu Jūrmalā – ZZ festivālu. ZZ čempionāts notika jau 10. reizi.

RSU studenti un Komunikācijas departamenta darbinieki pusfinālos jauniešiem deva iespēju nofotografēties, izveidojot savu mirkļtveri jeb haštagu. Liepājas pusfinālā skolēnus fotografēja un par studiju iespējām stāstīja arī RSU Liepājas filiāles studentes.

zz-cempionats01-rsu-lead.jpg

ZZ festivāls 28. maijā Jūrmalā, Dzintaru pludmalē, pulcēja 180 klases, kuras pusfinālos bija sasniegušas labākos rezultātus, kā arī vairākus tūkstošus skolēnu atbalstītāju un pilsētas viesu. Skolēnus festivāla atklāšanā uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un veselības ministrs Guntis Belēvičs.

RSU pludmalē bija ierīkojusi Multimediju studiju, kurā RSU studentu medijs Skaļāk! visas dienas garumā nodrošināja radio tiešraidi no notikuma vietas, kā arī ļāva skolēniem iejusties ziņu diktora profesijā imitētā TV studijā un aizceļot uz jebkuru vietu pasaulē, izmantojot fotogrāfiju apstrādes trikus, ko demonstrēja bakalaura studiju programmas Fotogrāfija studenti.

zz-cempionats04-rsu-lead.jpg

Dienas gaitā RSU Multimediju studijā paviesojās arī RSU rektors prof. Jānis Gardovskis ar kundzi, izmēģinot fotostudijas sniegtās iespējas un novēlot studentiem veiksmīgu un izdevušos dienu.

Multimediju studijas viesi bija ne tikai skolēni un festivāla apmeklētāji, bet arī sabiedrībā zināmi cilvēki, kas studentu medijam sniedza intervijas, piemēram, pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš, grupas Olas dziedātājs Reiks, Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un Latvijas pārstāvis šā gada Eirovīzijā Justs.

zz-cempionats07-rsu-lead.jpg

Jūrmalā šajā dienā darbojās arī RSU Veselības skoliņa, kurā pašus mazākos svētku apmeklētājus un viņu vecākus par veselīgu dzīvesveidu izglītoja pediatrijas un zobārstniecības studenti. Ikvienam interesentam bija iespēja uzzināt un apgūt pareizas zobu tīrīšanas un kopšanas metodes un pārrunāt, kāpēc vajag lietot fluoru tabletēs. Mazie tika aicināti arī apgūt vajadzīgās prasmes, kā iztīrīt un pārsiet nobrāzumus un ko darīt, kad ir gadījies sasisties.

zz-cempionats06-rsu-lead.jpg

Bērnu interese par iespēju uzzināt vairāk par savu veselību un praktiski darboties bija ļoti liela.

Gan lielajiem, gan mazajiem tika parādīts un ļauts izmēģināt, kā pareizi nomazgāt rokas pa dakteru modei, lai ir droši, ka visi netīrumi un baciļi tiešām aizskaloti prom.

Vecāki ar interesi izpētīja mini ekspozīciju par cukura daudzumu dažādos populārākajos bērnu našķos, ko bija sagatavojusi RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedra. Daudzi bija izbrīnīti par to, ka vairāki produkti, kas tiek uzskatīti par veselīgiem, patiesībā tādi nemaz nav.