Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Pētniecība
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki sākuši pētījumus par slimību COVID-19. Pētnieku mērķis ir noskaidrot, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību COVID-19.

Pētījumu mērķis ir noskaidrot, kādi paša cilvēka faktori varētu ietekmēt vīrusa izpausmes organismā, cik ilgi vīruss saglabājas slimnieka ķermenī, kādos veidos tas izdalās no organisma un kā uz vīrusa klātbūtni reaģē cilvēka imūnā sistēma. Šie pētījumi palīdzēs izzināt vīrusa dabu un to, kāpēc dažādiem cilvēkiem infekcijas slimība izpaužas dažādi (slimības norise).

RSU sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un citām Latvijas zinātniskajām iestādēm veidos kopīgu COVID-19 izpētes platformu, lai ar saviem pētījumiem ieliktu artavu kopīgā cīņā pret šo slimību.

RSU ir gatava finansēt šo izpēti arī no pašu pelnītajiem līdzekļiem, lai pētnieki nekavējoties varētu sākt darbu. 

Viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem pētījumu sekmīgai veikšanai ir piekļuve pacientu datiem par slimības gaitu un to dažādiem paraugiem. RSU cer, ka kopīgiem spēkiem platformas ietvaros izdosies atrisināt ar to saistītos juridiskos un tehniskos jautājumus.

RSU ir ilggadēja un bagāta pieredze pētījumu veikšanā medicīnā un veselības aprūpes nozarē, to skaitā infektoloģijā, virusoloģijā un epidemioloģijā. RSU rīcībā ir atbilstoša infrastruktūra vīrusu pētniecībai.