Aula
Jubilejas

Otrdien, 13. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tika svinīgi atzīmēta Latvijas valsts dibināšanas simtgade.

Svētku programmu atklāja svinīga Latvijas karoga pacelšana pie RSU centrālās ēkas un RSU ģerboņa atklāšana, bet vēlāk tika piešķirts RSU Goda doktora nosaukums profesoram Peteram Goreckim (Prof. Dr. Peter E. Goretzki). Latvijas valsts simtgades svinības noslēdza krāšņs koncerts Teic, kur zeme tā.

Līdzās RSU ēkai ir izbūvēts laukums ar mastu valsts karogam. Skanot Latvijas himnai, otrdien pirmo reizi oficiāli tika pacelts mastā Latvijas valsts karogs. Valsts karogs vienmēr ir bijis valstiskās identitātes un pašapziņas simbols. RSU ir Latvijas valsts dibināta augstskola, kas lepni un ar godu nes valsts vārdu plašajā pasaulē. To apliecina RSU izcilā starptautiskā reputācija. Karogs līdzās RSU ēkai vienmēr būs kā atgādinājums par kopīgo darbu Latvijas labā. Latvijas karogu iesvētīja Rīgas Lutera draudzes mācītājs, RSU studiju programmas Psiholoģija doktorants Indulis Paičs.

Godinot valsts simtgadi, RSU atklāja arī savu ģerboni. Ģerbonis apliecina piederību savai valstij, tradīcijām un universitātes misijai. RSU gadījumā – arī savai pilsētai. RSU ģerbonis ir tikpat unikāls, kā pati Rīgas Stradiņa universitāte. Universitātes visā pasaulē ir pazīstamas ar saviem ģerboņiem, un tagad tāds būs arī Rīgas Stradiņa universitātei. RSU ģerbonis, kuru izstrādājis pazīstamais heraldikas mākslinieks Edgars Sims, ir apstiprināts Valsts heraldikas komisijā.

Svētku programmas ietvaros tika arī piešķirts Goda doktora nosaukums (Doctor Honoris Causa) profesoram P. Goreckim no pasaulē pazīstamās un prestižās Šaritē Berlīnes Universitātes slimnīcas (Charité–Universitätsmedizin Berlin). Goda doktora nosaukums profesoram Goreckim tika piešķirts par ilggadēju ieguldījumu Rīgas Stradiņa universitātes attīstībā, veicinot studējošo un docētāju akadēmisko un profesionālo izaugsmi starptautiskā mērogā, it sevišķi ķirurģijā. Tieši ar profesora P. Gorecka līdzdalību, RSU sāka īstenot projektu Noisas (Neuss) pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus, sniedzot RSU medicīnas studentiem iespēju apgūt atsevišķus studiju kursus vienā no vadošajām Vācijas klīnikām. Ar savu ilggadējo ieguldījumu RSU izaugsmē profesors P. Goreckis ir apliecinājis nozīmīgumu, uzticamību un godu, ko simbolizē RSU Goda doktora nosaukums.

Svinību kulminācija bija koncerts Teic, kur zeme tā, kurā skanēja mūzika no iemīļotākajām latviešu kinofilmām. Tās izdejoja un izdziedāja RSU jauktais koris Rīga un RSU Tautas deju ansamblis Ačkups. Koncertā kā solisti piedalījās Dailes teātra aktieri Ērika Eglija un Gints Andžāns, kuri uzstājās kopā ar instrumentālo grupu Brokastis četratā. Koris un deju ansamblis neatlaidīgi un entuziastiski gatavojās koncertam vairāku mēnešu garumā.