Preses relīzes

Ar pozitīvu bilanci šonedēļ noslēgusies vasaras uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudijās un lielākajā daļā maģistra studiju programmu. Kopā saņemti 8899 pieteikumi, kas ir par 11 % vairāk nekā pērn un ir augstākais rādītājs pēdējo gadu laikā. Pērn tika saņemti 7973, bet 2021. gadā – 7800 pieteikumu.

Audzis arī unikālo pieteikumu skaits, kas šogad ir 3242, bet pērn bija 3044. Īpaši lielu interesi veselības aprūpes studijās topošie studenti ir izrādījuši par programmām Medicīna, Uzturs, Vecmāte, Fizioterapija un Ergoterapija, bet no sociālo zinātņu bloka – par studiju programmām Psiholoģija, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Starptautiskais mārketings un reklāma, Sabiedriskās attiecības un Žurnālistika.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad populārākā studiju programma RSU ir Medicīna. Tajā tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vairāk nekā 1400, kas pārsniedz iepriekšējo gadu rādītājus. No sociālo zinātņu bloka pieprasītākā studiju programma ir Psiholoģija ar 683 pieteikumiem.

Tradicionāli pieprasītas ir veselības aprūpes pamatstudiju programmas Uzturs ar 410 pieteikumiem (22,7 pieteikumi uz vienu studiju vietu), Vecmāte ar 276 pieteikumiem (16,2), Fizioterapija ar 651 pieteikumu (10,2), Ergoterapija ar 292 pieteikumiem (9,4) un Audiologopēdija ar 237 pieteikumiem (7,4), kurās ir gan valsts budžeta, gan maksas studiju vietas.

Sociālo zinātņu pamatstudiju programmu vidū ar augstu pieteikumu skaitu izceļas Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika ar 162 pieteikumiem (8,1), Starptautiskais mārketings un reklāma ar 321 pieteikumu (6,3), Sabiedriskās attiecības ar 146 pieteikumiem (6), Žurnālistika ar 139 pieteikumiem (5,6) un Multimediju komunikācija ar 255 pieteikumiem (4,9).

Paralēli RSU norisinās uzņemšana doktorantūrā un rezidentūrā, kā arī līdz 7. augustam – vairākās maģistra studiju programmās (informācija RSU mājaslapā). Pašlaik RSU norisinās arī ārvalstu studentu vasaras uzņemšana, kas noslēgsies augusta vidū. Šovasar RSU plāno uzņemt vairāk nekā 400 ārvalstu studentu.

Papildu informācija

Jēkabs Kavtaskins, RSU Studentu servisa vecākais projektu vadītājs,
E-pasts: jekabs[pnkts]kavtaskinsatrsu[pnkts]lv (jekabs[dot]kavtaskins[at]rsu[dot]lv)
Mob. tālr.: 27045939