Absolventiem
Atzinība
Darbiniekiem
Skolotājiem

Jau trešo gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir iekļauta Times Higher Education (THE) Impact Rankings reitingā, kurā izvērtēts, kā augstskolas visā pasaulē īsteno Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķus. Kopvērtējumā RSU šogad ierindota 301.–400. vietā, taču ANO ilgtspējīgas attīstības mērķī Laba veselība un labklājība RSU novērtēta kā 12. labākā pasaulē, kas ir nebijis sasniegums starp Latvijas augstskolām.

the_impact_rankings.png

Reitinga kategorijā Laba veselība un labklājība tiek mērīti augstskolu pētījumi medicīnas jomā, to atbalsts veselības aprūpes profesijām, kā arī studentu un personāla veselībai. Mērķtiecīgi strādājot, šai sadaļā RSU izdevies augt no 58. vietas 2020. gadā līdz 28. vietai pērn un 12. vietai šogad. Darbu pie šī ANO ilgtspējas mērķa sasniegšanas RSU izvirzījusi par vienu no savām galvenajām prioritātēm, ņemot vērā gan augstskolas vēsturisko attīstību, gan aktuālo stratēģisko darbību medicīnas izglītībā un pētniecībā. Īpaši pie tā strādāts Covid-19 kontekstā, pētot vīrusu, cīnoties ar pandēmijas sekām un rūpējoties par jaunajiem speciālistiem, kas studē augstskolas paspārnē.

Jaunākajā starptautiskajā reitingā augstu novērtēta arī RSU virzība ceļā uz ANO ilgtspējas mērķi Miers, taisnīgums, laba pārvaldība, kas aptver universitāšu pētījumus par mieru un taisnīgumu, līdzdalību kā padomdevējiem valdībā un akadēmiskās brīvības politikas realizēšanā. Pozitīvi novērtēts arī augstskolas paveiktais, strādājot pie mērķa Cienīgs darbs un ekonomiskā izaugsme, kurā tiek skatīti universitāšu pētījumi ekonomikas jomā, nodarbinātības prakse un to studentu īpatsvars, kuri izmanto prakses iespējas. Šā gada reitingā RSU augstu novērtēta arī sadarbības mērķu īstenošanā – šai kategorijā Times Higher Education aplūko plašāk veidus, kā universitātes kopumā atbalsta ilgtspējīgas attīstības mērķus, sadarbojoties ar citām valstīm, veicinot labāko praksi un publicējot datus.

THE Impact Rankings pašlaik ir vienīgais starptautiskais reitings, kurā izvērtēta augstskolu ietekme uz vidi, ekonomiku un sabiedrību, un tas veidots, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē. RSU kopvērtējumā spējusi saglabāt 301.–400. vietu pasaules labāko universitāšu grupā, neskatoties uz to, ka reitingā vērtēto universitāšu skaits ik gadu pieaug un šogad sasniedzis jau 1406, salīdzinot ar pērn aptvertajām 1118 universitātēm.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad THE Impact Rankings no Latvijas iekļautas piecas universitātes: RSU, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Liepājas Universitāte. Plašāk par THE Impact Rankings rezultātiem lasāms organizācijas mājaslapā.

ANO ilgtspējīgas attīstības 17 mērķi tika pieņemti 2015. gadā, kas ir aktuāli visām valstīm un kopīgiem spēkiem sasniedzami līdz 2030. gadam.

Plašāk par RSU ilgtspējīgas attīstības mērķiem un ieguldījumu to īstenošanā