Darbiniekiem

Cienījamie studenti!

Pēdējā laikā Latvijā novērojama strauja Covid-19 izplatība. Līdzīga situācija ir daudzviet Eiropā. Atsevišķi saslimšanas gadījumi konstatēti arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu vidū.

Līdzšinējie inficēšanās gadījumi RSU notikuši tāpēc, ka netiek ievērota pašizolācija un ir bezrūpīga attieksme pret aicinājumu ievērot sociālo distancēšanos. Tas izraisījis situāciju, ka saslimst vēl citi (kontaktpersonas), un sarežģījis studiju procesa norisi. Šo gadījumu saslimšanas vēsturi ir izsekojis Slimību profilakses un kontroles centrs un RSU. Visas kontaktpersonas ir identificētas un atrodas karantīnā.

RSU atgādina, kas jāievēro, lai samazinātu Covid-19 izplatību

• Ievēro pašizolāciju, ierodoties no ārvalstīm!
  • Ievēro sociālo distancēšanos un izvairies no publisku pasākumu apmeklēšanas ārpus studiju procesa!
  • Lieto sejas aizsargmasku visās RSU telpās!
  • Pulcējoties ievēro divu metru distanci!
  • Regulāri dezinficē un mazgā rokas!
  • Seko līdzi savai veselībai! Ja parādījušās elpceļu slimības pazīmes, paliec mājās un informē par to savu ģimenes ārstu. Ja tev ir pozitīvas Covid-19 analīzes, ievēro karantīnu un nekavējoties informē savu fakultāti!

Minētie Covid-19 saslimšanas gadījumi RSU nav iemesls, lai veiktu izmaiņas noteiktajā studiju procesa kārtībā. RSU studiju process norit droši, un RSU studijas turpinās kombinētā formā – attālināti un klātienē.

Mainoties situācijai vai lēmumiem par studiju procesu, RSU vadība par to paziņos RSU oficiālajos komunikācijas kanālos – mājaslapā un studentu portālā MyRSU –, kā arī izsūtīs informāciju studentiem un docētājiem e-pastā.

Būsim solidāri cits pret citu! Rūpēsimies par savu un apkārtējo kolēģu drošību!