Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

Liekot lietā improvizācijas teātra tehniku, no 8. marta līdz 14. jūnijam astoņu nodarbību ciklā Runas, saskarsmes un improvizācijas meistarklases Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvās vidusskolēniem iespēju uzspicēt komunikācijas prasmes un iemaņas. To sagādājusi RSU Eiropas studiju fakultāte, un nodarbības tiks īstenotas Mārtiņa Dauguļa vadītās bakalaura studiju programmas Politika un politiskā komunikācija ietvaros. Runu, uzstāšanos un saskarsmi jauniešos attīstīs improvizācijas teātra aktieri Kaspars Breidaks, Aija Urbiņa un Mārtiņš Bitāns, ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons un citi nozares profesionāļi.  

esf-martins-daugulis_sq.jpg

Mēdz teikt, ka mācīties nekad nav par vēlu, tomēr mēs vēlamies uzsvērt, ka nekad nav arī par agru! Tāpēc šo studiju moduli, kas attīsta ļoti būtiskas prasmes, mēs veltām jauniešiem, negaidot, kamēr viņi iestāsies augstskolā. Vidusskolēni nodarbībās varēs apgūt skatuviskās improvizācijas spēju, uzstāšanās un saskarsmes prasmju pamatus, un to noslēgumā dalībnieki jau krietni drošāk varēs justies jebkurā sarunā, darba intervijā vai prezentācijā.

Mārtiņš Daugulis,
nodarbību cikla vadītājs, Politikas zinātnes katedras lektors

Pirmajā nodarbībā jaunieši trenēs skatuviskās uzmanības pamatus, darbu pirms uzstāšanās un sazobi ar realitāti, izmantojot improvizācijas teātra tehniku, kas bieži tiek likta lietā pasaules jaudīgākajās augstskolās. “Gluži tāpat kā bieži piesauktajā Hārvarda Universitātē, improvizācijas prasmju kursi kļuvuši par daļu arī no RSU studiju procesa. Turklāt, universitātei kalpojot kā intelektuālai kopienai, no tā iegūst arī vidusskolēni,” saka M. Daugulis.

Nodarbības ir bezmaksas un tās notiks piektdienās reizi divās nedēļās no plkst. 16.00 līdz 18.00 RSU galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16, Senāta zālē.

  • 8. martā
  • 22. martā
  • 5. aprīlī
  • 26. aprīlī (pārcelta no 19. aprīļa)
  • 3. maijā
  • 17. maijā
  • 31. maijā
  • 14. jūnijā

Jaunieši aicināti aicināti pieteikt dalību pa e-pastu RunasMeistarklasesatrsu[pnkts]lv. Apmeklēt iespējams gan visu ciklu, gan atsevišķas nodarbības, taču apliecinājums par apmeklējumu tiks izsniegts tikai tiem jauniešiem, kuri būs bijuši visās nodarbībās.