Preses relīzes

Lai pilnveidotu jauniešu iemaņas publiskās runas jomā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šo gadu ir uzsākusi ar īpašu konkursu – Mana apņemšanās Latvijai 2019! Konkursā aicināti startēt 10.–12. klašu skolēni, līdz 31. janvārim iesūtot īsu runu video formātā. Jaunieši aicināti runu gatavot, ietverot tajā savu personīgo apņemšanos 2019. gadam un sasaistot to ar novēlējumu Latvijai, tās iedzīvotājiem. Labākos runātājus noteiks pieredzējusi žūrija, starp uzvarētājiem sadalot planšetdatoru iPad 6th Gen, grāmatnīcas Robert’s Books dāvanu kartes un RSU veicināšanas balvas.

“Spēja skaidri un kodolīgi izteikties ir ne vien līdzeklis savu uzskatu paušanai, bet arī instruments sabiedrības ietekmēšanai. Jau Aristotelis savulaik norādījis, ka retorika ir pārliecināšanas māksla. Tā palīdz valdīt pār cilvēku prātiem, un mums ir svarīgi, lai jaunieši Latvijā šo mākslu pārvaldītu,” norāda konkursa idejas iniciators, RSU Eiropas studiju fakultātes lektors Mārtiņš Daugulis. Runa un prezentācijas māksla ir ietverta arī viņa vadītajā bakalaura studiju programmā Politika un politiskā komunikācija, tomēr šīs ir prasmes, kuru izkopšanu nekad nevar uzsākt pārāk agri.

Konkursanti aicināti runas veidot, iekļaujot kādu no šīm tēmām: mēs paši veidojam Latviju; manas iespējas Latvijā; kā es varu iedvesmot mainīties citus; es iedvesmoju Latviju, Latvija mani; padarot labāku sevi, padaru labāku Latviju. Iesūtītos darbus vērtēs žūrija sešu cilvēku sastāvā: RSU rektors profesors Aigars Pētersons, Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds, RSU profesore Ilga Kreituse un lektori Elīna Vrobļevska, Lelde Metla–Rozentāle, Māris Cepurītis. Pieci labākie video tiks nodoti sabiedrības vērtējumam RSU sociālajos tīklos, un gala rezultātu noteiks sabiedrības un žūrijas balsu kopsumma (50/50).

Konkursā iesniedzamā runa (3–5 min.) latviešu valodā var būt jebkādā video formātā, kas nosūtīts, izmantojot failiem.lv, uz adresi RunasKonkurssatrsu[pnkts]lv. Materiālam jāpievieno skolēna vārds, uzvārds, skola, klase un kontaktinformācija, kā arī klases audzinātāja vārds, uzvārds un kontaktinformācija. Detalizētāk lasāms konkursa nolikumā.

Papildu informācijai