Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Zinātnes nedēļa 2021

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnes nedēļas plašā programma šogad pulcēja rekordlielu auditoriju gan skaita, gan pārstāvēto valstu ziņā. Piecās konferencēs prezentētie vairāk nekā 1300 zinātniskie darbi no 45 valstu pētniekiem virtuāli kopā saveda 6463 dalībniekus. Pirmā RSU Zinātnes nedēļa 2019. gadā pulcēja ap 6000 apmeklētāju no 28 valstīm.

“Lai arī pilnībā virtuāla, Zinātnes nedēļa 2021 kalpoja kā iedvesmojoša platforma, kur tīkloties, izzināt jaunatklājumus un inovācijas,” saka RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa. Viņa uzsver, ka, pateicoties plašajam tēmu lokam un tādiem saturiskiem jauninājumiem kā inovāciju sekcijai, Zinātnes nedēļai izdevās pulcēt gan zinātniekus, gan industriju ekspertus, gan valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjus.

Tēmu plašumu akcentē arī Zinātnes nedēļas zinātniskās komitejas vadītājs profesors Aivars Lejnieks. Šāgada pasākumā aptvertas 29 dažādas tēmas, sākot ar veselības aprūpi un beidzot ar komunikācijas zinātni, un tas bija iespējams, pateicoties izcilam komandas darbam. Pasākumam dienasgaismu palīdzēja ieraudzīt aptuveni 200 cilvēku komanda no RSU Zinātnes departamenta, IT departamenta, Komunikācijas departamenta, Juridiskās daļas, Finanšu departamenta, rektora biroja, fakultātēm, citām augstskolas struktūrvienībām, kā arī brīvprātīgie no studentu rindām. “Tik vērienīgam pasākumam bija nepieciešama vienota komanda, kas darbojās kā labs pulksteņa zobratu mehānisms, bet, atšķirībā no pulksteņa, kas apstājas, ja kāds zobratiņš salūst, mēs bijām spējīgi aizvietot un balstīt viens otru, kad tas nepieciešams,” saka profesors A. Lejnieks.

Šī gada izaicinājums bija ne tikai pasākuma vēriens satura un norises dienu ziņā, bet arī pilnībā formāts trīs virtuālajās platformās – Ex Ordo, Mitto un Zoom. “Sākotnēji tas raisīja bažas, taču pēc Zinātnes nedēļas varam teikt, ka visu paaudžu dalībnieki lieliski iekļāvās jaunajā formātā. Te jāpateicas gan RSU lieliskajai IT bāzei, gan dalībnieku gatavībai dinamiski apgūt ko jaunu,” norāda profesors A. Lejnieks. Īpašu gandarījumu profesors pauž par to, cik spoži šāgada Zinātnes nedēļā spīdēja jaunie zinātnieki, kam bija daudz mutvārdu un stenda referātu. Viss Zinātnes nedēļā izskanējušais saturs reģistrētajiem dalībniekiem būs pieejams vēl trīs mēnešu garumā platformā LiveRW.

Vērienīgākais un starptautiskākais šāda veida notikums Latvijas zinātnē noritēja, pateicoties virknei atbalstītāju: platīna sponsoram Olainfarm, sudraba sponsoriem Siemens Healthineers, LMT un Janssen, kā arī MikroTik, Borisa un Ināras Teterevu fondam un AS Grindeks. RSU pateicas arī Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai, Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, Latvijas ārstu biedrībai, Latvijas Ārstu un zobārstu asociācijai, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centram, Latvijas Organiskās sintēzes institūtam, Rīgas Tehniskajai universitātei un Latvijas Universitātes Datorikas fakultātei.

Uz tikšanos nākamajā zinātnes maratonā – RSU Zinātnes nedēļā 2023!