Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Sekojot pasaules aktivitātēm un pamatojoties uz ilggadējo sadarbību ar Barilana Universitāti (Izraēla), RSU Ortopēdijas katedra 2023. gada 31. martā Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā RSU Zinātnes nedēļā organizēja starptautisku satelītkonferenci Smagu ortopēdisko kara ievainojumu, plaša mēroga negadījumu un humanitāro katastrofu mūsdienīga pārvaldība (Modern management of severe orthopaedic injuries in war, mass casualty situations and humanitarian disasters).

Konferencē uzstājās pasaulē ievērojami Izraēlas, ASV, Zviedrijas, kā arī Baltijas valstu traumatologi ortopēdi, asinsvadu ķirurgi un mikroķirurgi. Bez ārvalstu speciālistiem, RSU studentiem, rezidentiem un docētājiem tajā piedalījās arī Latvijas slimnīcu un Baltijas valstu slimnīcu traumatologi ortopēdi, kuriem bija iespēja attīstīt un papildināt zināšanas un praktiskās iemaņas, kā arī apmainīties pieredzē ekstremitāšu kara traumu ārstēšanā.

Konferenci kopumā apmeklēja vairāk nekā 700 dalībnieku (klātienē – 150, attālināti – 600).

Konferences noslēgumā praktiskās nodarbības uz mākslīgo kaulu modeļiem ārējās fiksācijas aparātu izmantošanā smagu ekstremitāšu traumu simulācijā vadīja Izraēlas profesors Aleksandrs Lerners (Alexander Lerner) un ASV profesors Nikolajs Volfsons (Nikolaj Wolfson). Praktiskās nodarbības uz REBOA (Resuscitative endovascular balloon occlusion of the aorta) simulatora vadīja Zviedrijas asinsvadu ķirurgs Dāvids Makgrīvijs (David McGreevy).