Darbiniekiem
COVID-19

31. augustā ar svinīgu Imatrikulācijas ceremoniju Rīgas Stradiņa universitātes pagalmā un līdzās esošajā Iedvesmas parkā tiks atklāts jaunais 2020./21. akadēmiskais gads. Septembrī studijas RSU tiks organizētas attālināti tiešsaistē, neskaitot prakses norisi un izņēmumu – studiju procesu sociālo zinātņu pirmkursniekiem. Visi studiju kursi un to saturs būs pieejams RSU e-vidē (e-studijās un RSU studējošo portālā MyRSU).

Sociālo zinātņu studiju programmās 1. kursa studentiem, sākot no 31. augusta, līdz pat 20 % no lekcijām un nodarbībām notiks klātienē RSU auditorijās saskaņā ar RSU noteikto Kārtību piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Rīgas Stradiņa universitātē.

Savukārt, sākot no 5. oktobra, RSU plāno īstenot studijas kombinētā režīmā – visās studiju programmās kombinējot attālinātās un klātienes nodarbības.

Studijas klātienē būs realizējamas, ciktāl to pieļaus valstī spēkā esošais normatīvais regulējums saistībā ar noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. RSU rūpīgi sekos līdzi valdības lēmumiem un pielāgos tiem savu studiju procesu.

Studējošo apliecības tiks izsniegtas fakultātēs gan pēc Imatrikulācijas ceremonijas 31. augustā, gan arī vēlāk, studentiem iepriekš sazinoties ar fakultātēm un vienojoties par studējošo apliecības saņemšanas laikiem. Savukārt pagarināt jau esošās studējošo apliecības var RSU Studentu servisā. Fakultātes arī organizēs atsevišķas tikšanās ar jaunuzņemtajiem studentiem. Informācija par pirmkursnieku tikšanos ar fakultātes vadību tiks nosūtīta elektroniski. Pasākums būs vērojams arī tiešraidē RSU mājaslapā.

Ārvalstu studējošie, to skaitā apmaiņas studenti, kas Latvijā ierodas no augsta inficēšanās riska valstīm (iekļautas Slimību profilakses un kontroles centra valstu sarakstā ar 14 dienu Covid-19 saslimstības rādītājiem), klātienes studiju procesā var piedalīties pēc 14 dienu pašizolācijas ievērošanas. Ārvalstu studentiem iepriekš jāsazinās ar RSU Ārvalstu studentu nodaļu (ārvalstu reflektantiem un studentiem – foreignatrsu[pnkts]lv (foreign[at]rsu[dot]lv)) un Starptautisko sakaru departamentu (apmaiņas studentiem – mobilityatrsu[pnkts]lv (mobility[at]rsu[dot]lv)). Arī vietējos studentus, kuri apmeklējuši ārvalstis, aicinām ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Aktuālo informāciju studējošie vienmēr var uzzināt studējošo portālā MyRSU. Studiju process RSU klātienē tiks organizēts saskaņā ar Kārtību piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Rīgas Stradiņa universitātē.