Absolventiem
Skolēniem
Skolotājiem
Uzņemšana

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sācies jaunais studiju gads, kurā augstskolai pievienojušies 2644 pirmkursnieki, tostarp 417 ārvalstu studenti – lielākoties no Zviedrijas un Vācijas. Salīdzinot ar pērno gadu, kad studijas RSU sāka 2548 jaunie studenti, jaunuzņemto studentu skaits gan pamatstudiju, gan maģistrantūras un doktorantūras programmās ir pieaudzis.

Vēlmi studēt RSU šovasar pauda par 10 % vairāk reflektantu nekā pērn, virknē studiju programmu konkursu uz vienu studiju vietu padarot sīvāku un valsts piešķirtās 819 studiju vietas aizpildot jau vasaras vidū.

Pandēmijas laikā – gan pērn, gan šovasar – RSU ir izdevies kāpināt jaunuzņemto studentu skaitu. Salīdzinot ar pērno gadu, šovasar 9 % pieaugums novērots medicīnas un veselības aprūpes programmu pirmkursnieku rindās, tāpat arī doktorantūrā, kur studēs par 17 % vairāk pirmkursnieku nekā pērn. “Aizvadītais pusotrs gads ir bijis izaicinājumiem bagāts laiks, kas vēlreiz apliecināja mūsu universitātes spēku un varēšanu. Mums ir izcilas digitālās platformas, moderna e-studiju vide, atsaucīgi un mūsdienīgi pasniedzēji, kas neļāva studiju procesam apstāties ne uz brīdi. Šī pielāgošanās jaunajiem apstākļiem, kā arī kvalitatīvās, prasmēm bagātās studiju programmas, kas ļauj ātri iekļauties darba tirgū, ir faktori, kas ļāvuši mums studētgribētāju skaitu kāpināt ik gadu. Aizvadīto četru gadu laikā reflektantu skaits RSU ir pieaudzis par 40 %,” saka RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Vērtējot pēc pieteikumiem uz vienu budžeta vietu, vislielākais konkurss šogad bija studiju programmā Uzturs (38 pieteikumi), programmās Fizioterapija un Vecmāte (21), Zobārstniecība (11) un Medicīna (6,5). Starp sociālo zinātņu programmām, kuras, neskatoties uz valsts piešķirto budžeta vietu trūkumu, ir augsti pieprasītas, popularitātes ziņā šogad izcēlās programmas Psiholoģija, Tiesību zinātne, Starptautiskais mārketings un reklāma un Multimediju komunikācija. “Analizējot pamatstudiju pirmkursnieku sniegumu, jāatzīmē šo jauniešu labā sagatavotība. Valstī vidējais vērtējums centralizētajos eksāmenos bija 35 %, bet RSU jaunuzņemto studentu vidējais vērtējums ir 78 %,” akcentē RSU Studiju departamenta direktore Indra Treija.

Ārvalstu studentu vidū vispopulārākā ir studiju programma Medicīna, kam seko Zobārstniecība, Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, Veselības vadība un Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība. Kopumā no ārvalstu reflektantiem saņemti 1225 pieteikumi studijām RSU. Ar šo semestri RSU ārvalstu studentu pulkam pievienojas 417 studenti no 38 valstīm, kā arī 47 Erasmus+ programmas studenti.

RSU studentiem mācības šajā akadēmiskajā gadā sāksies attālināti, izņemot  studiju programmu praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju ieguvei, kā arī izņemot klīnisko praksi rezidentūrā. Studijas klātienē RSU noritēs arī atsevišķās sociālo zinātņu studiju programmās. Savukārt, sākot no 10. oktobra, RSU pāries uz klātienes studiju īstenošanu, studentiem un mācībspēkiem uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.