Ja esi anatomiju, vēsturi un muzejus mīlošs medicīnas students, aicinām pieteikties RSU Anatomijas muzeja vasaras darbnīcā, kur būs iespēja palīdzēt osteoloģiskās kolekcijas preparātu spodrināšanā un slapjo preparātu trauku noformēšanā izvietošanai topošajā muzeja ekspozīcijā. Darbnīcas laiks: 6. un 7. augusts no plkst. 11.00 līdz 17.00. Norises vieta: RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte, Kronvalda bulv. 9, Rīga. Pieteikšanās līdz 2019. gada 31. jūlijam.

rsu_anatomijas_muzejs_mekle-lead.jpg

Foto: RSUAM

Iedvesmai aicinām ieskatīties Hantera muzeja Londonā vēsturiskās anatomiskās kolekcijas slapjo preparātu saglabāšanas, restaurēšanas un konservēšanas procesā, kas notiek RSU Anatomijas muzejā. Darbnīcas laikā brīvprātīgo palīdzība būs nepieciešama noslēdzošajā posmā – trauku aizvākošanā (video no 12:53).

Šī būs arī lieliska iespēja ielūkoties topošā RSU Anatomijas muzeja neparastajā krājumā un uzzināt vairāk vai mazāk neparastus stāstus.

Pieteikuma anketa jāiesniedz līdz 2019. gada 31. jūlijam.

pieteikšanās
Kontaktpersona: muzeja speciāliste Ilze Sirmā (ilze[pnkts]sirmaatrsu[pnkts]lv (ilze[dot]sirma[at]rsu[dot]lv)).

Šī ir jau otrā RSU Anatomijas muzeja vasaras darbnīca, kurā ir aicināti piedalīties RSU medicīnas studenti. 2018. gada vasaras darbnīca bija veltīta kranioloģiskās kolekcijas atputekļošanai un dokumentēšanai. Muzeja speciālistes kopā ar entuziastiskajiem muzeja brīvprātīgajiem notīrīja un aprakstīja 188 vēsturiskos galvaskausus.