Starptautiskā sadarbība

12.–13. oktobrī Antverpenes Universitātē norisinājās Eiropas Medicīnas un zinātnes ilustratoru asociācijas (Association Européenne des Illustrateurs Médicaux et Scientifiques) kongress, kurā Latviju pārstāvēja RSU Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete, muzeja speciāliste Ilze Sirmā, Medicīnas vēstures institūta direktors Juris Salaks un LMA lektors, anatomijas grāmatu autors un Anatomy Next līdzdibinātājs Uldis Zariņš.

anatomijas-muzeja-bilde-korigeta.png
Latvijas delegācija – Uldis Zariņš (no kreisās), Juris Salaks, Ilze Sirmā un Ieva Lībiete – kopā ar Eiropas Medicīnas un zinātnes ilustratoru asociācijas prezidenti Paskāli Poljēru (centrā).

Kongresa pirmajā dienā notika BIOMAB (Biological and Medical Art Belgium) organizēta anatomijas zīmēšanas darbnīca, kuras laikā universitātes preparāciju zālē cilvēka kājas un rokas preparāciju veica medicīnas studenti, savukārt mākslas studentiem, saņemot anatomu skaidrojumus, bija unikāla iespēja preparācijas laikā atklātos audus un struktūras ilustrēt. Kongresa laikā notika arī profesionālu un vēl topošu medicīnas ilustratoru darbu iztāde un labdarības izsole.

gabi-ekins-2_0.jpg

gabi-ekins-3_0.jpg

RSU Anatomijas muzejs izsolē iegādājās britu medicīnas ilustratores Gabrielas Ekinsas darbus, kas tapuši anatomijas zīmēšanas darbnīcas laikā.

13. oktobrī norisinājās starpdisciplināra kongresa sekcija, kurā ar saviem projektiem kongresa dalībniekus iepazīstināja deviņi lektori no Lielbritānijas, Beļģijas, Portugāles un Latvijas, kuri pārstāv medicīnas, anatomijas, mākslas un muzeju nozari. LMA lektors U. Zariņš stāstīja par anatomijas zināšanu nozīmi mākslinieku, īpaši skulptoru darbā, savukārt RSU muzeja vadītāja I. Lībiete runāja par izaicinājumiem, ar kādiem saskaras kurators, pārceļot vēsturisku anatomisku kolekciju jaunā ekspozīcijā.