Pētniecība

6. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons kopā ar RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra vadītāju Aināru Stepenu tikās ar Aizsardzības ministru Arti Pabriku, lai pārrunātu turpmāko sadarbību pētniecības jomā.

Kopīgajā tikšanās reizē piedalījās arī citu augstskolu un industrijas pārstāvji – Rīgas Tehniskās universitātes rektors prof. Leonīds Ribickis, Latvijas Universitātes prorektors prof. Valdis Segliņš un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele.

am_20190606_rektori_03.jpg

Kā turpmākās sadarbības perspektīvas aizsardzības ministrs minēja pētniecības kapacitātes piesaisti aizsardzības industrijai, īstenojot grantu programmu, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra kapacitātes stiprināšanu praktiskās pētniecības jomā, kā arī zinātnieku iesaisti starptautiskos NATO un Eiropas Savienības pētniecības projektos Latvijas aizsardzības nozares attīstībai būtiskās jomās.

Lai kopīgi radītu inovatīvus risinājumus, Aizsardzības ministrija patlaban sadarbojas ar vairākām Latvijas pētniecības iestādēm. Vienošanās ar Latvijas Zinātņu akadēmiju paredz sadarbību zinātniskās pētniecības ekspertīžu veikšanā, savukārt līgumi ar Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti un Latvijas Lauksaimniecības universitāti ietver sadarbību izglītībā, zinātnē un tehnoloģijās.

Aizsardzības nozare ir integrēta kopējā zinātnes, pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju vidē, lai ar modernu tehnoloģiju un inovatīvu risinājumu palīdzību stiprinātu valsts aizsardzības spējas.