Vides pieejamība
Attīstība

13. decembrī Dārza ielā 5 svinīgi tika atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) dienesta viesnīca, kas ir pirmā no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca studentiem kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.

Jaunā viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU galvenās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā un piedāvās 220 studentiem labiekārtotus un modernus viesnīcas numuriņus, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkas celtniecībā RSU ieguldījusi vairāk nekā 4,5 miljonus eiro no saviem līdzekļiem.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Natālija Šilova un būvkompānijas Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

RSU rektors prof. Jānis Gardovskis uzsvēra, ka jaunajā dienesta viesnīcā būs gaidīti ne tikai ārvalstu studenti, bet arī pašmāju jaunieši. Jaunā ēka ir unikāla Latvijā gan ar to, ka ir pirmā no jauna uzceltā dienesta viesnīca pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, gan arī tāpēc, ka ir ar mūsdienīgu un studentu dzīvei pielāgotu interjeru un infrastruktūru, – tā sauktā gudrā māja, kurā iebūvētas videi draudzīgas un ekonomiskas tehnoloģijas, kas kontrolē siltumenerģijas izmantošanu.

Veselības ministre Anda Čakša izteica gandarījumu par RSU spēju domāt un rīkoties stratēģiski, attīstot medicīnas izglītības potenciālu un eksportspēju, līdz ar to arī Latvijas konkurētspēju. Jaunās dienesta viesnīcas atklāšana ir piemērs, kā veiksmīgi piesaistīt ārvalstu studentus, piedāvājot ne tikai kvalitatīvu izglītību, bet arī labus dzīves apstākļus.

RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Natālija Šilova atzīmēja: "RSU ir strauji augoša augstskola, ko apliecina gan pieaugošais studentu skaits, gan infrastruktūras attīstība. Ar jaunās dienesta viesnīcas atklāšanu speram svarīgu soli sociālās vides sakārtošanā. Bieži vien aizmirstam, ka studenti studiju laikā ne tikai mācās, bet arī atpūšas, pievēršas sociālām un radošām aktivitātēm, atrod draugus un dzīvesbiedru. Jaunā dienesta viesnīca dos iespēju studiju laikā ne tikai augt profesionāli, bet arī attīstīt cilvēciskās kvalitātes."

Jaunā studentu dienesta viesnīca ir ēka ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Ēkas kopējā platība ir aptuveni 5400 m2, tur ir izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienesta viesnīcā ir telpas studentu atpūtai un mācībām, bet pagrabstāvā – veļas mazgātava un sporta telpa. Uzbūvēta arī novietne velosipēdiem, un ir autostāvvieta 70 automašīnām, tostarp četriem elektromobiļiem.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošina SIA Velve. Ēka uzbūvēta aptuveni gada laikā – kapsula ēkas pamatos tika iemūrēta pagājušā gada 12. decembrī, bet spāru svētkus svinēja šā gada 7. jūnijā.

Jaunā ēka nodrošinās iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu no teju 8000 RSU studējošo saimes, no kuriem aptuveni 1900 ir ārvalstu studenti. Dienesta viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā. Līdz ar jaunās ēkas pabeigšanu parkā starp dienesta viesnīcu un RSU centrālo ēku notikuši labiekārtošanas darbi. Šī teritorija turpmāk kalpos gan studentu un darbinieku atpūtai, gan RSU pasākumiem brīvā dabā.

Plašāka informācija par RSU dienesta viesnīcām