Pārlekt uz galveno saturu
Mākslinieciskie kolektīvi

10. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes tautas deju ansamblis Ačkups aizvadīja savas dibināšanas 72. gadadienai veltīto jubilejas koncertu Savīties.

Jubilejas koncerts noritēja divās daļās: pirmajā daļā dejotāji izdejoja dejas no latviešu skatuviskās dejas zelta fonda, kā arī XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs un lielkoncerta Balts dejas, savukārt otrajā daļā skatītāji varēja vērot horeogrāfes Martas Helēnas Vanagas latviešu skatuviskās dejas pirmizrādi Saulgrieze, kuras pamatā ir sievietes jūtu pasaule un skaistuma izpratne mijiedarbībā ar ikdienas darba smagumu un rūpēm par citiem.

Koncertā piedalījās tautas deju ansambļa Ačkups pamatsastāvs, vairāku paaudžu eksačkupieši un tautas deju ansamblis Dzintariņš.

RSU vestibilā koncerta apmeklētāji apskatīja Ačkupa jubilejas fotoizstādi Laika atspulgs, kur 32 fotomirkļos no melnbaltās pagātnes uz krāsainajām mūsdienām ačkupieši centušies atdarināt pagājušajā gadsimta latviešu skatuviskās dejas tautas tērpa nēsāšanas kultūru tautas deju ansambļa Ačkups kontekstā, noraušot putekļus no jau sen aizmirstiem tērpiem, tādējādi iejūtoties pagātnē un apzinot savas saknes.