Darbiniekiem
“Āzijas studentu biedrība (Asian Society) ir kā atbalsta platforma, kurā varam risināt ar imigrāciju saistītus jautājumus. Taču biedrība ir arī vieta, kur varam svinēt dažādus svētkus un satikt “savējos”,” video saka 9. semestra studente Hošika (Hoshika).

Kāpēc izlēmāt veidot šādu video?

Mūsu galvenais mērķis ir pastāstīt par mūsu biedrību pēc iespējas plašākam cilvēku lokam – ikvienam, kurš interesējas par Āzijas kultūru. Izmantojot šo video, gribam sniegt ieskatu RSU studentu dzīvē, tāpēc pieaicinājām no katra semestra vienu studentu, lai varētu radīt pēc iespējas plašāku priekšstatu.

Cik liela ir Āzijas studentu biedrība?

Mūsu kopienā ir vismaz 200 biedru, tostarp studenti, kas nenāk no Āzijas valstīm.

“Āzijas studentu biedrība man ir palīdzējusi kaut nedaudz pārvarēt ilgas pēc mājām,” atzīstas 4. semestra students Tišaks (Thisak).

Kādi ir Āzijas studentu biedrības plāni 2022. gadam?

Āzijas studentu biedrība plāno organizēt vismaz vienu pasākumu mēnesī. Februārī organizējam Pirmkursnieku nakti jeb Fresher’s Night, lai satiktu visus jaunos studentus. Tuvojoties vasarai, plānojam organizēt Āzijas nakts tirgu jeb Asian Night Market (tas atgādinās Āzijas tirdziņus ar stendiem, dažādiem ēdieniem, mūziku un daudz ko citu). Vēlāk plānojam organizēt Āzijas Jaungadu (Asian New Year), dārgumu medības (treasure hunt) un smaiļošanas pasākumu, lai izklaidētos brīvā dabā.

Rudeni sāksim ar sporta turnīru, kam sekos Austrumāzijas kultūras svētki (East Asian Culture Fest) un Diwali Night jeb hinduisma gaismas svētki, kas ir viens no lielākajiem festivāliem Indijā. Visbeidzot gadu noslēgsim ar Ziemassvētku rotaļlietu braucienu (Christmas Toy Drive), kurā sadarbībā ar citām biedrībām un Latvijas Studentu apvienību sagādājam dāvanas maznodrošinātiem bērniem.

“Došanās uz Āzijas studentu biedrības pasākumiem ļauj man izprast citas kultūras un iegūt jaunus draugus,” piebilst 8. semestra studente Nataša (Natasha).

Kāpēc citiem būtu vērts pievienoties Āzijas studentu biedrībai?

Mēs esam lieliska kopiena ar plašu daudzveidību. Mēs palīdzam cits citam un kopā svinam dažādus svētkus – gluži kā ģimene. Ar lielāko prieku uzņemsim ikvienu, kuru interesē Āzijas kultūra, mūsu biedrībā, lai kopā piedalītos dažādos pasākumos un vienkārši pavadītu kopā laiku.

Mēs rūpējamies par to, lai, neraugoties uz steidzīgo ikdienu, visiem būtu iespēja satikties vismaz reizi mēnesī. Tā kā daudzi no mums ļoti reti satiek savas ģimenes, mums ir svarīgi kopā svinēt svētkus, lai kaut nedaudz uzburtu mājas sajūtu. Daudziem Āzijas studentu biedrība ir kā otrās mājas.

“Esot biedrības valdē, esmu augusi un attīstījusi savas organizatoriskās, sadarbības un problēmu risināšanas spējas. Turklāt, iesaistoties biedrības aktivitātēs, man ir iespēja paņemt tik ļoti vajadzīgo atelpas brīdi no studijām,” stāsta 11. semestra studente Prija (Priya), kura ir Āzijas studentu biedrības pasākumu vadītāja 2019./2020. akad. gadā.