Preses relīzes

Kā celt mūsu produktivitāti ikdienā, vienlaikus noturot balansā gan profesionālās gaitas, gan brīvo laiku? Šis jautājums ir uzmanības centrā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) biznesa inkubatora B-Space pasākumā Planēta: Ieradumi, kas norisināsies ceturtdien, 21. oktobrī, no plkst. 15.00 līdz 16.30 tiešsaistē.

Šāda veida tikšanās reizes RSU inkubators rīko ik mēnesi, un šoreiz pieredzē dalīsies funkcionālā fitnesa un veselības trenere, RSU studente Nika Linde, RSU Karjeras centra karjeras izaugsmes veicinātāja un grāmatas Tu vari! autore Andra Strautiņa un darbinieku produktivitātes pētnieks un IT jomas uzņēmējs Artūrs Bernovskis.

Nepilna gada laikā kopš Pārdaugavā, Vīlipa ielā 12, RSU izveidojusi savu biznesa inkubatoru B-Space, īstenota jau virkne pasākumu, kas veicinājuši augstskolas studentu, absolventu un citu interesentu inovētspēju, līderības prasmes un pirmos soļus uzņēmējdarbībā. Paralēli pirmsinkubācijas programmai PINK un inkubācijas programmai INK aizvadīti arī hakatoni, izveidots inkubatora podkāsts jeb raidieraksts Ugunskura sarunas un ik mēnesi norit meetup jeb publiskās tikšanās ar uzņēmējiem, kas dalās ar savu pieredzi.

Pasākumu Planēta: Ieradumi atklās funkcionālā fitnesa un veselības trenere Nika Linde, kura ir ne vien RSU studiju programmas Veselības sports studente, bet arī iedvesmojoša un motivējoša dzīvesveida vēstnese, N FIT izveidotāja un trenere.

Esošos un vēl tikai topošos uzņēmējus pasākumā uzrunās karjeras izaugsmes veicinātāja jeb koučs Andra Strautiņa, kura nupat pievienojusies RSU Studentu servisa Karjeras centram. Paralēli Andra attīsta savu zīmolu AD ASTRA Coaching, un viņas jaunākais veikums ir grāmata bērniem Tu vari!, kas palīdz iepazīt un attīstīt savas spējas, lai tās izmantotu sapņu un mērķu sasniegšanā. “Man ļoti patīk Aristoteļa sacītais, ka mēs esam tas, ko mēs ikdienā darām, un izcilība ir nevis tikai kāda viena rīcība, bet gan ieradums. Tāpēc, ja gribam dzīvot vieglāk, strādāt produktīvāk, sasniegt vairāk un galu galā arī justies labāk, ir svarīgs tieši tas, ko darām dienu no dienas. Tas attiecas ne tikai uz ieradumiem, kas palīdz mums būt produktīvākiem, bet arī uz laiku, ko veltām sev,” saka A. Strautiņa. Kā uzņēmēja un mentors citiem jaunajiem uzņēmējiem Andra ikdienā redz, ka nereti tieši atpūta un brīvais laiks ir tas, kas tiek ziedots par labu produktivitātei darbā, taču šīs jomas ir vienas monētas abas puses. “Manuprāt, labbūtība un dzīves līdzsvars ir ne mazāks svarīgi ieradumi, kas nepieciešami katram – darbiniekam, vadītājam, uzņēmējam, studentam, vecākam vai frīlancerim.”

Pasākuma Planēta: Ieradumi noslēgs uzņēmējs Artūrs Bernovskis, kurš par ieradumiem var pastāstīt daudz, jo jau 15 gadus darbojas IT jomā, turklāt ir attīstījis vairākus jaunuzņēmumus, no kuriem vairāki ir veiksmīgi pārdoti. Artūrs šobrīd nodarbojas ar pētniecību, studējot Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņa promocijas darba fokusā ir tehnoloģiju ietekme uz darbinieku produktivitāti, un paralēli doktorantūrai viņš ir izveidojis platformu Efectio, kas praktiski palīdz darbiniekiem celt produktivitāti.

Pasākuma tiešraide būs skatāma RSU biznesa inkubatora B-Space Facebook lapā. Skatītāji laipni aicināti uzdot jautājumus ekspertiem: www.facebook.com/events/579113033300538

Par RSU biznesa inkubatoru B-Space

RSU biznesa inkubators B-Space ir jauns, bet spēcīgs spēlētājs galvaspilsētas inkubatoru vidū – kopš pērnā gada rudens tas piedāvā virkni atbalsta programmu un pasākumu gan augstskolas studentiem un absolventiem, gan citiem interesentiem. Inkubatora mērķis ir veicināt inovāciju, līderības un uzņēmējdarbības iespējas RSU un ārpus tās. B-Space aktivitātēm var sekot līdzi RSU mājaslapā un inkubatora Facebook kontā @RSUBSpace. Saistošs saturs pieejams B-Space izveidotajā raidierakstā Ugunskura sarunas, kas radīts uzņēmējdarbības vides iepazīšanai.