RSU Dermatoveneroloģijas pulciņš 2019./2020. akadēmiskajā gadā sevi pierādījis kā viens no iecienītākajiem studentu zinātniskajiem pulciņiem, teorētiskajās sēdēs šogad pulcējot kuplāko apmeklētāju skaitu pēdējo gadu laikā.

Šogad pulciņa sēdes notika jaundibinātās RSU Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras telpās Baznīcas ielā 18.

Pulciņa vadītājas Alises Emmas Čakārnes un mentora asoc. prof. Jāņa Ķīša vadībā aizvadītas astoņas teorētiskās sēdes. Kā pulciņa biedri, tā apmeklētāji izmantoja izdevību iepazīties ar nozares līderiem un spert pirmos soļus zinātnē, veiksmīgi izstrādājot zinātniskos darbus, piedaloties konferencēs un iegūstot godalgotas vietas. Īpašu prieku pulciņa biedriem sagādāja praktiskā sēde par lāzerterapijas iespējām, kas notika Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnikas telpās ārsta Alekseja Zavorina vadībā, un jaunais dermatoskops, kuru bija iespējams izmēģināt praktiskajās sēdēs.

Katedras vadītājas doc. Elgas Sidhomas vadībā Dermatoveneroloģijas pulciņa biedri un apmeklētāji sagatavoja informatīvu un interaktīvu nodarbību par dermatoloģijas un veneroloģijas pamatiem Jauno mediķu akadēmijai, ko apmeklē tie vidusskolēni, kuri plāno RSU studēt medicīnu.

Spītējot pulcēšanās aizliegumam, pulciņš daļu sēžu, t. sk., internacionālo sēdi Rare Diseases ar Viļņas Universitātes Dermatoloģijas pulciņu un RSU Dermatology and Venerology Academic Society, veiksmīgi aizvadīja online, sēdes rīkojot Zoom platformā.

Arī šogad Dermatoveneroloģijas pulciņš sadarbojās ar kolēģiem no citiem studentu zinātniskajiem pulciņiem: Onkoloģijas un Ķirurģijas pulciņa. Šīs kopsēdes kārtējo reizi pierāda, ka dermatoveneroloģija iet roku rokā ar teju ikkatru medicīnas nozari.

Šogad tika aizvadīta otrā Dermatoveneroloģijas pulciņa olimpiāde SPF 2020, kurā godalgotās vietas ieguva Medicīnas fakultātes (MF) 5. kursa studenti Natālija Prohorova (1. vieta) un Edgars Ķiecis (2. vieta), kā arī MF 6. kursa studente Elīza Jusima (3. vieta).

Par jauno pulciņa vadītāju tika ievēlēta MF 4. kursa studente Anete Erta, kura nākamajā mācību gadā turpinās iedvesmot un iedrošināt visus dermatoveneroloģijas entuziastus. Gaidīsim pieteikumus biedru statusam jau pēc pāris mēnešiem, sākot jauno studiju gadu, lai kopā pilnveidotos, pētītu un vienkārši jauki pavadītu laiku!