Starptautiskā sadarbība
Pētniecība
Atzinība

13. – 15. septembrī Kijevā (Ukrainā) noritēja Eiropas Otologu un otoneirologu akadēmijas (EAONO) Džordža Portmana institūta (Institut Georges Portmann) un Ukrainas Otiatru, otoneiroķirurgu un otoneirologu asociācijas gadskārtējais otoķirurğijas un otoneiroķirurğijas seminārs Progress otiatrijā, kurā kā goda lektore piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docente un Otorinolaringoloģijas katedras vadītāja Gunta Sumeraga, kā arī katedras kolēģi un rezidenti.

Gunta_Sumeraga_Kijevas_seminara02-lead.jpg

Doc. Guntas Sumeragas lekcija Spontānas apaļā lodziņa membrānas ruptūras saistība ar akūtu sensorineirālu vājdzirdību izpelnījās vadošo Eiropas, ASV un Austrumeiropas valstu otologu atzinību un raisīja plašas, bet pozitīvas diskusijas par šo pasaulē vēl maz izpētīto fenomenu. Par šo pētījumu Guntai Sumeragai tika pasniegta balva Zelta kāpslītis, kas ir otoķirurgu augstākā atzinība.

Gunta_Sumeraga_Kijevas_seminara01-lead.jpg

Starp citu, doc. Gunta Sumeraga seminārā bija instruktore deniņu kaula disekcijas un vidusauss ķirurģijas simulāciju kursā, kurā praktiskās iemaņas apguva arī RSU kolēģi un rezidenti.

Gunta_Sumeraga_Kijevas_seminara03-lead.jpg