Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) un Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedra sadarbībā ar Ortopēdijas katedru 18.–21. jūnijā organizē ASV Nacionālās prehospitālās neatliekamās medicīnas asociācijas – National Association of Emergency Medical Technicians (NAEMT) – starptautisku instruktoru apmācības kursu Prehospital trauma life support (PHTLS), kurā 12 RSU docētāji tiks apmācīti par NAEMT instruktoriem. Pēc šī apmācības kursa RSU MITC iegūs NAEMT starptautiskā apmācības centra statusu un būs pirmais NAEMT PHTLS apmācības centrs Baltijas valstīs.

naemt.jpg

naemt_phtls.jpg

PHTLS apmācības kurss ir pasaulē atzīts vadošais, uz pieredzi balstīts apmācības kurss neatliekamās medicīniskās palīdzības apmācībā traumu guvušiem pacientiem pirmsslimnīcas etapā. Šo apmācības kursu NAEMT izstrādājusi sadarbībā ar Amerikas Ķirurgu padomes Traumatoloģijas komiteju 1991. gadā, un kopš tā laika tas ieviests Eiropā un daudzās pasaules valstīs citos kontinentos.

RSU docētāju apmācību veiks NAEMT PHTLS padomes loceklis, instruktors Dr. Jean-Cyrille Pitteloud (Berne, Šveice) un instruktore Dr. Roxolana Horbowyj (Mērilenda, ASV). Ārstiem jāprot nodrošināt ātru un efektīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību smagas traumas guvušiem pacientiem, pamatojoties uz starptautiskām vadlīnijām. Tāpēc jau studiju laikā topošajām ārstniecības personām ir būtiski apgūt simulācijās balstītas prasmes smagas traumas guvušu pacientu primārajā novērtēšanā (ABCDE algoritms) un neatliekamajā ārstēšanā.