Skolēniem
Tiesības

Pirmdien, 21. novembrī, noslēgusies Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas kopīgā Satversmes simtgadei veltītā, izglītojošā kampaņa skolēniem Es, tu un Satversme, kas norisinājās no februāra līdz novembrim un kurā piedalījās 138 Satversmes vēstneši.

Kampaņa sniedza iespēju skolēniem visā Latvijā tikties ar Satversmes vēstnešiem – juristiem, kuri pārstāvēja dažādas iestādes, Tieslietu ministriju, tiesu varu, advokatūru, Saeimu un vadošās Latvijas augstskolas. Kampaņas laikā Satversmes vēstneši devās uz 219 skolām dažādās vietās Latvijā un vieslekcijās iepazīstināja audzēkņus ar Latvijas valsts pamatlikumu, tajā nostiprinātajām vērtībām, kā arī sniedza jauniešiem ieskatu jurista profesijā.

Kampaņas noslēgumā Satversmes vēstneši tikās Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, lai atskatītos uz kopīgi paveikto un iepazītu muzeja izveidoto izstādi Satversme 100+, turpinot Satversmes izziņas procesu arī vēsturiskā skatījumā.

Izglītojošajā kampaņā Es, tu un Satversme, gan klātienē, gan attālināti lasot lekcijas skolās un ģimnāzijās, veiksmīgi iekļāvās arī Rīgas Stradiņa universitātes Satversmes vēstneši profesors Jānis Grasis, profesors Andrejs Vilks, profesors Uldis Ķinis, asociētais profesors Aldis Lieljuksis un docente Karina Palkova.

izstade_satversme_100_plus.jpg

Izstāde Satversme 100+. Foto: Tieslietu ministrija

jf_satversmes_vestnesi.jpg

RSU Satversmes vēstneši prof. Jānis Grasis (no kreisās), doc. Karina Palkova un asoc. prof. Aldis Lieljuksis. Foto: Tieslietu ministrija