Attīstība
Starptautiskā sadarbība

9. jūnijā Latvijas Zinātņu akadēmijā notika svinīgā LZA, SIA ITERA Latvija, a/s Latvijas Gāze un RTU Attīstības fonda balvas zinātniekiem piešķiršanas ceremonija. Laureātu vidū ir divi Rīgas Stradiņa universitātes docētāji – Pediatrijas katedras docente Ingūna Lubaua un Infektoloģijas un dermatoloģijas slimību katedras asistents Raimonds Karls.

LZA-2803-Aa.jpg

LZA, SIA ITERA Latvija un RTU Attīstības fonda balvu piešķir ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Pirmo reizi balva tika piešķirta 2001. gadā. Līdz šim balvu saņēmuši 26 zinātnieki un praktiķi.

Šogad žūrijas komisija lēma LZA, a/s Latvijas Gāze un RTU Attīstības fonda 2015. gada balvu piešķirt RSU Pediatrijas katedras docentei Ingūnai Lubauai par izcilu veikumu bērnu kardioloģijā un RSU Infektoloģijas un dermatoloģijas slimību katedras asistentam Raimondam Karlam par aktīvu darbību ādas vēža profilaksē, savlaicīgā diagnosticēšanā un ārstēšanā.

LZA2640a.jpg

Kardiologs Aris Lācis (no kreisās), laureāte Ingūna Lubaua un a/s Latvijas Gāze valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis. Foto: Jānis Brencis/LZA

LZA2715a.jpg

A/s Latvijas Gāze valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis (no kreisās) un laureāts Raimonds Karls. Foto: Jānis Brencis/LZA