Starptautiskā sadarbība

Jūnija sākumā Stenforda Universitātē (ASV, Kalifornija) norisinājās Baltijas studiju atbalsta asociācijas konference (Association for the Advancement of Baltic Studies, AABS), kurā tika atzīmēti divi nozīmīgi notikumi: AABS dibināšanas 50. gadadiena un Baltijas republiku – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – 100. gadadiena. Konferencē piedalījās arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes mācībspēki un doktora studiju programmas Komunikācijas kultūra un multimediji studente.

Konferences trīs dienu programmā ar referātiem vai stenda plakātiem piedalījās 470 esošie vai topošie zinātnieki, kā arī vairāk nekā 200 interesentu. Kopumā notika 124 paneļdiskusijas par 16 plašām tēmām, piemēram, Losers! Failure and Frustration in Baltic History, The Baltic States and the Global Frontier of Technology and Innovation, Fake News, Post-Truth, and the Baltic Public, How has Latvian Media Framed Migration Problems? u. c. Konferences programmu bagātināja arī daudzi kultūras un sociālie pasākumi.

AABS-2018-konf-atklasana-Foto-Keith-Uyeda.JPG

Stenforda Universitātes AABS 2018 konferences atklāšana – uzstājas Nils Muižnieks ar referātu "Baltijas valstis un cilvēktiesības Eiropā: vakar, šodien un rīt" ("The Baltic States and Human Rights in Europe: Yesterday, Today and Tomorrow."). Foto: Keith Uyeda, Stenforda Universitāte

Konferenci ar savu klātbūtni un referātiem pagodināja četri goda viesi:

• Norman Naimark, kurš uzstājās ar referātu Russian and East European Studies and Baltic Studies: A Historical Exploration,
  • Nils Muižnieks ar referātu The Baltic States and Human Rights in Europe: Yesterday, Today and Tomorrow,
  • Agnia Grigas ar referāru 50 Years of Transforming Geopolitics and Baltic Studies un
  • Lauri Mälksoo ar referātu The Baltic States at 100: The State Continuity Claim in International Law and in Relations with Russia.

AABS-konf-History_Corner-eka-notika-panela-diskusijas-foto-Edgars-Engizers.JPG

History Corner – ēka, kurā notika paneļdiskusijas (dalībnieki uzstājās ar referātiem). Foto: Edgars Engīzers

RSU konferencē pārstāvēja Komunikācijas fakultātes dekāne prof. Anda Rožukalne (referāts: How has Latvian Media Framed Migration Problems: Argumentation, Discourses, Visual Representation, Media Strategies of Intolerance Justification and Explanation?), asoc. prof. Ilva Skulte (referāti: How has Latvian Media Framed Migration Problems: Argumentation, Discourses, Visual Representation, Media Strategies of Intolerance Justification and Explanation? un Making Sense Through Our Own Fear: Reflection and Framing of Migration in Latvian Media – "Diena," "Latvijas Avīze," and "Neatkarīgā Rīta Avīze" (2015–2016)), kā arī doktora studiju programmas Komunikācijas kultūra un multimediji otrā studiju gada doktorante Diāna Kalniņa (referāts: Activity of the Latvian population in the public sphere and their limiting factors).

AABS-2018 konf-Stenforda-Universitate-foto-Edgars-Engizers.JPG

Stenforda Universitāte. Foto: Edgars Engīzers

Konferenci organizēja Baltijas studiju atbalsta asociācija un Stenforda Universitātes bibliotēka. Baltijas studiju atbalsta asociācija ir pasaulē lielākā zinātniskā asociācija pētniekiem, kuru interešu lokā ir Igaunija, Latvija un Lietuva. Tās globālajā tīklā ietilpst zinātnieki un atbalstītāji no Austrālijas, Igaunijas, Izraēlas, Japānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Ziemeļamerikas un citām valstīm. Savukārt Stenforda Uiversitātes bibliotēka tiek uzskatīta par vienu no vadošajām akadēmiskajām bibliotēkām ASV. Bibliotēkai ir viena no labākajām Baltijas grāmatu kolekcijām valstī, un tā aktīvi iesaistās Baltijas projektu un aktivitāšu atbalstīšanā un Baltijas studiju veicināšanā Stenfordā un citur.