Atzinība
Darbiniekiem

Tuvojoties Latvijas neatkarības atjaunošanas 33. gadadienai, ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 4. aprīļa lēmumiem 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi.

Triju Zvaigžņu ordenis un Atzinības krusts piešķirts tiem, kuri pelnījuši augstāko valsts atzinību par savu godprātīgo darbu, aktīvo pilsonisko stāju un uzticīgu kalpošanu Latvijai. Viņu vidū ir trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji.

Triju Zvaigžņu ordenis

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts un par ordeņa komandieri iecelts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, sirds ķirurgs, RSU Ķirurģijas katedras profesors Pēteris Stradiņš.

Atzinības krusts

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Atzinības krusts piešķirts un par Atzinības krusta virsnieku iecelts RSU Medicīnas vēstures institūta direktors prof. Juris Salaks.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Atzinības krusts piešķirts un par Atzinības krusta kavalieri iecelta Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari Ortozēšanas un protezēšanas centra tehniskā ortopēde, RSU Rehabilitācijas katedras pasniedzēja Dina Grīnberga.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija notiks 2023. gada 4. maijā plkst.15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē varēs skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā.