Atzinība
Rezidentūra

Šogad Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) jau vienpadsmito gadu piešķīra Gada balvu medicīnā. Balva tika piesniegta 15 nominācijās. Vairākas nominācijas tika piešķirtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētājiem un studējošajiem.

Par Gada ģimenes ārsti sabiedrības balsojumā tika atzīta Veselības centra 4 ģimenes ārste un RSU Ģimenes medicīnas katedras asistente Ilze Skuja. Balvas ieguvēja ir pieredzējusi ģimenes ārste, kas pierāda ģimenes ārsta būtību, jo ir atsaucīga, saprotoša un zinoša. Kā saka pacienti, viņas labo darbu vācelīte pildās un pildās, un viņai pelnīti pieder mūsu ģimenes beznosacījumu mīlestība.

Par balvas Gada māsa ieguvēju sabiedrības balsojumā šogad kļuva Rīgas Dzemdību nama māsa un RSU maģistra studiju programmas Māszinības studente Olga Cereļa. Pateicīgie pacienti savās atsauksmēs raksta, ka māsai Olgai esot pārdabiskas darbaspējas, neizsīkstoša enerģija, empātija un humora izjūta. Viņas sniegtais emocionālais atbalsts palicis pacientu atmiņā uz ilgu laiku.

Tradicionāli Gada balva medicīnā tika pasniegta arī nominācijā Gada jaunais ārsts 2020. Šajā nominācijā uzvarētājus noteica Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā Gada docētājs 2020 par saviem pedagogiem balsoja medicīnas studenti, to skaitā no RSU.

Par Gada docētāju kļuva RSU Morfoloģijas katedras docētāja Zane Vitenberga-Verza. Kā raksta studenti, docētāja Z. Vitenberga-Verza ir allaž pretimnākoša un cieņpilna, izrāda patiesas rūpes par studentu zināšanām un ir vienmēr moža. Viņa ir ne vien lieliska docētāja, bet arī cilvēks.

Lasiet RSU mājaslapas 2019. gada interviju ar Zani Vitenbergu-Verzu, kad viņa tika atzīta par RSU Gada docētāju 2019.

Balvu nominācijā Gada jaunais ārsts saņēma Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Infekciju kontroles dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja, RSU rezidente pediatrijā Dana Isarova. Viņa uzņēmās vadīt infekciju kontroles dienestu BKUS Covid-19 pandēmijas sākumā. Viņas vadībā tika veikta gan kolēģu informēšana, gan drošības pasākumu ieviešana.

Sabiedrības balsojumā noskaidroti ne tikai aizvadītā gada labākie mediķi, bet arī veselības aprūpes iestāde. Balvu Gada slimnīca saņēma Daugavpils reģionālā slimnīca, kas ir viena no četrām RSU stratēģiskajām sadarbības slimnīcām Latvijas reģionos. Slimnīca savu spēku parādījusi tieši Covid-19 pandēmijas laikā, apvienojot un saliedējot slimnīcas kolektīvu, nepieredzētā vienotībā pārvarot grūtības un izaicinājumus, darot visu iespējamo pacientu labā.

Ar plašāku informāciju par pārējām nominācijām varat iepazīties Latvijas Ārstu biedrības mājaslapā.

RSU sveic docētājus un studentus ar augsto atzinību!