Pārlekt uz galveno saturu
Pētniecība
Atzinība

15. martā jauno zinātnieku konkursā ResearchSlam 2018 2. vietu un 500 eiro ieguva Rīgas Stradiņa universitātes Doktorantūras nodaļas studiju programmas Medicīna 3. studiju gada doktorante Vita Melne, kura uzstājās ar prezentāciju Prostatas vēzis. Bīstams? Meklēt, atrast un vai rīkoties!. Viņa stāstīja par to, kā savā zinātniskajā darbā meklē marķieri, ar kuru noteikt prostatas vēža augšanas ātrumu, lai varētu izvēlēties slimības izplatībai atbilstošāko ārstēšanu.

Vita_Melne_ResearchSlam_2018-lead.jpgRSU doktorante Vita Melne (trešā no kreisās) saņēma arī konkursa īpašo nomināciju, ar kuru viņas pētījums tika atzīts par lielāko pienesumu zinātnei. Foto no konkursa "ResearchSlam" arhīva

Plašāka informācija par Vitas Melnes pētījumu

Konkursā 1. vietu un 700 eiro stipendiju saņēma LU doktorants Ingus Pērkons, kurš klausītājus iepazīstināja ar savu pētījumu par cilvēku lietoto medikamentu ietekmi uz vidi un kā šo piesārņojumu visefektīvāk izmērīt, bet 3. vietu un 300 eiro – RTU doktorants Ēvalds Urtāns, kurš prezentēja paša izveidoto mākslīgā intelekta algoritmu, ko jaunais zinātnieks izmanto, lai robotam mācītu sakopt māju.

Konkursa ResearchSlam, ko organizē RTU, mērķis ir rosināt jaunos zinātniekus par saviem pētījumiem stāstīt sabiedrībai vienkāršā, saprotamā un atraktīvā veidā, to īstenojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātā.