Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas Farmācija 5. kursa students Elvis Pumpurs ir ne vien aktīvs, bet arī iniciatīvas bagāts students. Farmācijas fakultātes dekāne prof. Dace Bandere Elvi raksturo kā ļoti atsaucīgu studentu, kurš vienmēr ar prieku iesaistās dažādos fakultātes popularizēšanas pasākumos.

elvis_pumpurs.jpgRSU Gada balva deviņās nominācijās tika pasniegta Akadēmiskajā ballē 2022. gada 10. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā. Balvu nominācijā "Gada students" Elvim Pumpuram pasniedza rektors prof. Aigars Pētersons (foto centrā)

Farmācijas studijas, vecāku mudināts, Elvis izvēlējies tāpēc, ka vidusskolā viņam padevusies ķīmija un bioloģija. “Esmu ļoti pateicīgs, ka esmu nonācis RSU Farmācijas fakultātē. Atklāsme, ka esmu īstajā vietā, man nāca 3. studiju gadā,” video stāsta RSU Gada balvas ieguvējs.

“Galvenais, kas mani saista farmācijā, ir iespēja palīdzēt cilvēkiem.”

Paralēli studijām viņš strādā aptiekā un Rīgas 49. vidusskolā, kur māca ķīmiju gan pamatskolas, gan vidusskolas klasēs, un kopš pagājušā gada rudens veic RSU Lietišķās farmācijas katedras vecākā laboranta pienākumus.

Elvis ir izveidojis un vada RSU Farmācijas studentu zinātnisko pulciņu un par sava zinātniski pētnieciskā darba rezultātiem stāstījis jau divās starptautiskās konferencēs. Jaunietis darbojas Studentu pašpārvaldē, kur iesaistījies mentoru programmā, un Farmācijas fakultātes domē, bet Jauno mediķu akadēmijas Farmācijas skolā māca topošos RSU studentus.

“Elvis ir ļoti talantīgs students," savu studentu slavē Farmācijas fakultātes prodekāne asoc. prof. Baiba Mauriņa. "Talants izpaužas tajā, ka viņš spēj rast interesi gan skolēnos, gan jaunāko kursu studentos par farmāciju un farmakognozīju, kas ir farmācijas nozare par ārstniecības augiem.”

Brīvajā laikā Elvis ceļo, kāpj kalnos un dejo tautas dejas. Nākotnē viņš plāno sasniegt jaunas virsotnes gan dzīvē, gan karjerā un iepazīt pasaules plašumu, kā arī turpināt darboties akadēmiskajā vidē, jo “darbs ar studentiem un skolēniem sagādā patiesu prieku”.

“Farmācijas nozare ir interesanta un mainīga, tāpēc aicinu ikvienu tajā iesaistīties!”

video noslēgumā piebilst RSU Gada students 2022.