Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

19. septembrī Latvijas I Nacionālā rehabilitācijas kongresa atklāšanas dienā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notika Ļubļanas Universitātes (Slovēnija) profesora, ārsta, medicīnas zinātņu doktora Črta Marinčeka (Črt Marinček) Goda doktora inaugurācijas ceremonija.

Profesoram RSU Goda doktora tituls piešķirts 2014. gadā par veiksmīgu sadarbību zinātnes un studiju jomā starp Rīgas Stradiņa universitāti un Ļubļanas Universitāti.

Črts Marinčeks ir nodrošinājis atbalstu Latvijas rehabilitācijas speciālistu un RSU Rehabilitācijas fakultātes akadēmiskā personāla iesaistīšanai Eiropas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas vadošo speciālistu apritē, Eiropas rehabilitācijas zinātnes forumā, Eiropas Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas asociācijā u. c.

Lielu atbalstu profesors ieguldījis, lai vairāki Latvijas fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti saņemtu Eiropas rehabilitācijas ārstu sertifikātu un RSU fizikālās un rehabilitācijas medicīnas rezidentūras bāze – Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari – tiktu akreditēts kā Eiropas līmeņa fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu apmācības centrs, kas ļauj Latvijas speciālistiem tālāk kārtot eirosertifikācijas eksāmenus fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā.

Ar profesora atbalstu aizsākās tehniskās ortopēdijas studentu apmaiņa starp RSU un Ļubļanas Universitāti.