Darbiniekiem
Sports

Godinot sporta lauriem bagātākos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentus, 31. maijā tika turpināta 2017. gadā aizsāktā tradīcija – RSU izcilāko akadēmiskās sezonas sporta komandu, sportistu un treneru sveikšana.

Pateicības no RSU rektora profesora Aigara Pētersona un Sporta kluba vadītājas Lauras Ritovas rokām saņēma plašs RSU sportistu loks, kuri pārstāvēja gan individuālos, gan komandu sporta veidus. Balvas saņēma svaru stieņa spiešanas guļus un spēka trīscīņas pārstāvji, vieglatlēti un peldētāji. Savukārt komandu sporta veidos tika godinātas pludmales un klasiskā volejbola sieviešu un vīriešu komandas un treneri, kā arī 3x3 basketbola un klasiskā basketbola sieviešu un vīrieši komandas un treneri.

“Jūs esat RSU varoņi, jo paralēli grūtajam studiju darbam, izpildot augstās studiju programmu prasības, jūs ne tikai nodarbojaties ar sportu, bet arī sasniedzat augstus rezultātus Latvijā, Baltijā un Eiropā. Turklāt apbalvojumu skaits pieaug katru gadu. Sporta izcilnieku vidū ir pārstāvētas gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu fakultātes. Tas apliecina, ka fiziski aktīvi un talantīgi jaunieši ir visā mūsu universitātē,” uzrunājot pasākuma dalībniekus, teica RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis uzvēra, ka svarīgs RSU uzdevums ir padarīt studentu dzīvi arvien daudzpusīgāku un piesātinātāku, un sports ir viena iespēja, kā to paveikt. Šo iespēju RSU studenti aktīvi izmanto, sasniedzot arvien augstākas rezultātu virsotnes, piebilda prorektors.

Individuālajos sporta veidos Reinis Ratnieks Eiropas studentu kausā spēka trīscīņā, kas notika Francijas pilsētā Tulūzā, ieguva bronzas medaļu. Komandu sporta veidos, sieviešu basketbola komanda ar treneri Matīsu Rožlapu izcīnīja trešo vietu Baltijas basketbola līgā, kas ir ne tikai augstākais sieviešu basketbola panākums RSU, bet arī viens no nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas studentu sportā komandu sporta veidos. Arī RSU volejbolistes veiksmīgi aizvadījušas sezonu, izcīnot četras medaļas.

“Šogad RSU bija lielākā komanda, kas piedalījusies Rimi Rīgas maratonā. Tas ir vēl viens mūsu spēju un gribas apliecinājums. Mēs nākam no sporta vides, tādēļ labi saprotam, cik grūti ir sasniegt augstus rezultātus un kāds mūsu sportistiem ir nepieciešams atbalsts. Tādēļ pateicos universitātes vadībai, kolēģiem, sportistiem un viņu treneriem par pašaizliedzīgo ieguldījumu,” uzrunājot klātesošos, teica Sporta kluba vadītāja Laura Ritova.

Ar muzikālu sveicienu iepriecināja studējošo senators Medicīnas fakultātes 2. studiju gada students Jānis Jurkāns, kurš izpildīja dziesmu Kalniem pāri no grupas The Sound Poets repertuāra un paša sacerēto dziesmu Sniegbalti spārni.