Atzinība
Starptautiskā sadarbība

8. decembrī Spīķeru koncertzālē Rīgā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīkoja svinības, kuru laikā tika atzīmēta Eiropas Komisijas Erasmus+ programmas 30. gadadiena un noskaidroti Erasmus+ programmas kvalitātes balvas Spārni saņēmēji. Pasākuma laikā arī Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) tika izsniegts pateicības raksts un balva par profesionālu ieguldījumu un sekmīgu sadarbību Erasmus+ programmas īstenošanā.

Kā atzina RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone, tas bija ļoti jauks un negaidīts pārsteigums. "Priecājamies, ka valsts aģentūra ir pozitīvi novērtējusi RSU darbību Erasmus+ programmā, un arī RSU ir bijis patīkami sadarboties ar VIAA kolēģiem," sacīja B. Pētersone.

“Kopš 2014. gada, kad sākās paplašinātā Erasmus+ programma, RSU ir arvien spēcīgāk iesaistījusies programmas aktivitātēs. Mums ir bijusi iespēja veiksmīgi startēt dažādos Erasmus konkursos. SSD ir sniedzis aizvien vairāk iespējas studentiem, rezidentiem un personālam iegūt starptautisko pieredzi partneraugstskolās ārvalstīs. Papildus mobilitātei uz Eiropas Savienības valstīm kopš 2015. gada realizējam arī mobilitāti ārpus Eiropas Savienības. Tāpat esam iesaistījušies arī Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektu aktivitātēs. Pie mums arvien biežāk ierodas Erasmus+ viespasniedzēji, kā arī katru gadu pieaug iebraucošo apmaiņas studentu skaits. Tas nozīmē, ka Erasmus+ programmā RSU ir spēcīga starptautiskā reputācija,” tā B. Pētersone.

RSU pievienojās Erasmus hartai 2003. gadā. Pašlaik programmas ietvaros RSU ir vairāk nekā 150 partneraugstskolas gan Eiropā, gan ārpus tās.

Patlaban Eiropas Komisija un VIAA ir izsludinājusi vairākus uzsaukumus nākamajam Erasmus+ programmas aktivitāšu ciklam. Detalizētāk par aktivitātēm var uzzināt šeit, savukārt individuālas konsultācijas ar SSD Erasmus programmas speciālistiem var pieteikt pa e-pastu mobilityatrsu[pnkts]lv (mobility[at]rsu[dot]lv).

ErasmusPlus-30years-Circle-LV-72dpi.png