Attīstība
Atzinība

3. jūlijā Times Higher Education (THE) Eiropas universitāšu samitā, kas no 3. līdz 5. jūlijam norisinājās Varšavā (Polijā), tika publiskoti jauni analīzes rezultāti par labākajām universitātēm no 13 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kas ES pievienojušās kopš 2004. gada (ES13). Šo jauno ES dalībvalstu analīzes ietvaros izveidotajā 30 labāko universitāšu topā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ierindota 14. vietā.

Analīzes rezultāti liecina, ka trīsdesmit labāko ES13 universitāšu sarakstā vienmērīgi pārstāvēts viss reģions un neviena valsts topā nav dominējošā. Sarakstā pārstāvētas augstākās izglītības iestādes no visām ES13 valstīm: Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Slovēnijas.

Pirmo vietu ES13 topā ieņem Kārļa (Charles) Universitāte (Čehija), otro – Tartu Universitāte (Igaunija), savukārt Zemmelveisa (Semmelweis) Universitāte (Ungārija) ir trešajā vietā. Latviju šajā topā pārstāv divas universitātes – RSU un Latvijas Universitāte, kas ierindota 18. vietā. Tāpat kā Latvija, arī Igaunija un Lietuva šajā topā katra pārstāvēta ar divām universitātēm.

Veidojot 30 labāko ES13 universitāšu topu, izmantota tāda pati metodoloģija kā pasaules universitāšu reitingā THE World University Rankings, taču rādītāji atspoguļo nevis visas pasaules, bet ES13 valstu universitāšu savstarpējā snieguma salīdzinājumu.

THE izpilddirektors datu zinātnes jautājumos Deivids Vatkinss (David Watkins) norāda, ka pēdējo piecu gadu laikā universitāšu sniegums šajās 13 Eiropas valstīs ir uzlabojies, īpaši tas attiecas uz starptautisko studentu piesaisti un reputāciju.

Viņš piebilda, ka jaunā datu analīze

"pievērš lielāku uzmanību atšķirībām pētniecības un mācīšanas rādītājos, tādējādi iegūstot citu skatījumu uz universitātēm, nekā tas redzams pasaules universitāšu reitingā".

Šis kārtējais starptautiskais novērtējums RSU palīdz analizēt universitātes darbību un ļauj noskaidrot savas stiprās un pilnveidojamās jomas virzībā uz studiju un zinātnisko izcilību.

Avots: https://www.timeshighereducation.com