Darbiniekiem

Pagājušā gada nogalē Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) iesaistījās Valsts asinsdonoru centra sociālās atbildības kampaņā Asins draudzība 2022 un piedalījās sacensībā starp augstskolām, cīnoties par Asins draugu kausu. Kampaņā piedalījās gan RSU studenti un darbinieki, gan viņu radinieki, draugi un kolēģi, kuri, ziedojot asinis, norādīja, ka pārstāv RSU.

Šī bija pozitīva asins donoru sacensība, kurā RSU ieguva trešo vietu ar 1016 punktiem jeb asins draugiem. Pirmo vietu un Asins draugu kausu ar 1463 punktiem ieguva Rīgas Tehniskā universitāte, bet 2. vietu ar 1353 punktiem – Latvijas Universitāte.

asins_draugu_kausa_rezultati.jpg

Asinis ziedo RSU studenti, darbinieki, viņu radinieki un draugi

“Asins ziedošana nav sporta veids, tam ir augstāks mērķis – palīdzēt un, ja iespējams, glābt kāda cilvēka dzīvību.

Un zinu, ka esmu ļoti vērtīgs ziedotājs, jo mana asinsgrupa ir 0 negatīvā. Šīs grupas asinis vienmēr trūkst,” saka Juridiskās fakultātes biroja vadītāja Inga Bēniņa, kura asinis ziedo jau 15 gadus. “Aicinu visus, kuri var, iet un ziedot un izbaudīt šo fantastisko sajūtu, ka vari būt kādam noderīgs!”

RSU studentus ziedot asinis un piedalīties akcijā Asins draugu kauss īpaši aicināja RSU Studējošo pašpārvalde, sadarbojoties ar RSU Absolventu asociāciju.

14. decembrī Studējošo pašpārvaldes biedri kopā devās ziedot asinis, motivējot pārējos studentus darīt tāpat, izplatot aicinājumu sociālajos medijos un izvēršot to par motivējošu konkursu, kurā ar ziņu par asins ziedošanu bija jādalās sociālajos medijos.

Šā konkursa uzvarētāja Krista Āboltiņa saņēma RSU suvenīrus un par dalību kampaņā pastāstīja: “Mēs esam draugu grupa – bijušie klasesbiedri –, kas kopš vidusskolas regulāri ziedo asinis. Tā ir kopīga laika pavadīšanas aktivitāte.

Mūsu motivācija ir kā sens latviešu sakāmvārds „Labs darbs divus mūžus dzīvo”.

Tagad, kad mācāmies katrs savā universitātē, ieraugot uz ielas reklāmu kampaņai Asins draugu kauss, zinājām, ka ir laiks tikties un ziedot! Pēc ziedošanas, kā ierasts, gājām uz tuvāko kafijas veikalu pēc karsta šokolādes dzēriena un nodevāmies sarunām par ikdienas notikumiem un gaidāmo ziemas sesiju.”

asins_draugu_kauss03.jpg

Savukārt RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītāja vietniece un Medicīnas fakultātes 2. kursa studente Lība Vinšteina, kura arī ir asins donore, par savu motivāciju saka: “Tā kā es studēju medicīnu, zinu, cik svarīgi ir nodrošināt asins uzkrājumus slimnīcu veiksmīgai darbībai, lai varētu palīdzēt cilvēkiem, kuri nokļuvuši dzīvībai bīstamās situācijās.

Aicinu ziedot arī citus, jo, veltot vien 15 minūtes no savas dzīves, tu palīdzi glābt dzīvību vismaz trīs cilvēkiem!”

Plašāka informācija par akciju Asins draudzība 2022