Absolventiem
Atzinība
Darbiniekiem
Skolotājiem

Šis akadēmiskais gads Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) sācies ar lielisku sasniegumu – pirmreizēju iekļūšanu prestižajā augstskolu reitingā Times Higher Education (THE), turklāt uzreiz ieņemot augstāko novērtējumu starp Latvijas augstskolām un otro labāko starp Baltijas augstākās izglītības iestādēm. Turpinot šo veiksmes stāstu, nu RSU iekļuvusi arī THE veidotajā starptautiskajā medicīnas (clinical and health) jomas reitingā, kur ierindojas 401. – 500. vietā pasaulē.

twitter_header.png

THE sastādītais klīniskās un veselības jomas reitings dod iespēju topošajiem studentiem noskaidrot pasaulē vadošās augstskolas, kuras piedāvā studiju programmas medicīnas un veselības zinātņu jomā. Visaugstāko rezultātu RSU sasniegusi starptautiskās perspektīvas rādītājā, iegūstot 80,2 punktus, kas ir augstākais rezultāts ne tikai Latvijā, bet arī starp visām Baltijas valstu augstskolām.

Reitingā iekļautas universitātes, kuras veic pētījumus un piedāvā studiju programmas klīniskās un veselības zinātņu jomā. Kopumā šai reitingā šogad no visas pasaules iekļuvušas 925 medicīnas un veselības zinātņu jomas augstskolas. Tās tiek vērtētas pēc 13 kritērijiem piecās jomās: mācību vide (27,5 %), pētniecība (27,5 %) un pētniecības ietekme (35 %) kā arī starptautiskā perspektīva (7,5 %) un ieņēmumi no sadarbības ar nozari (2,5 %).

Šis ir pirmais gads, kad THE klīniskās un veselības jomas reitingā ir pārstāvētas jau divas pasaules līmenī atzītas universitātes no Latvijas: RSU un Latvijas Universitāte. No abām pārējām Baltijas valstīm šī gada THE klīniskās un veselības jomas reitingā vēl iekļauta Tartu Universitāte Igaunijā, Lietuvas Veselības zinātņu universitāte un Viļņas Universitāte.

Iepriekš jau tika ziņots, ka šā gada martā RSU iekļuva QS World University Rankings by Subject 2021 medicīnas reitingā un ir pirmā un šobrīd vienīgā augstskola no Latvijas, kas jebkad iekļauta minētajā reitingā.