Kvalitātes vadība
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad nostabilizējusi savu vietu un otro gadu pēc kārtas iekļuvusi starptautiskajā medicīnas jomas reitingā QS World University Rankings by Subject 2022: Medicine. RSU ir pasaules prestižāko medicīnas augstskolu vidū un ieņem 501.–550. vietu.

2022_medicine8.jpg

Saskaņā ar QS publicēto informāciju par iekļūšanu šāgada medicīnas jomas reitingā bija vērojams konkurences pieaugums.

Viens no augstākajiem RSU rezultātiem šāgada reitingā saņemts darba devēju reputācijas rādītājā. Skaidrojums rodams tajā, ka RSU medicīnas jomas studijas ir cieši integrētas ar klīnisko praksi, kā rezultātā RSU absolventi ir augstu atzīti un ar panākumiem strādā gan Latvijas, gan ārvalstu veselības aprūpes iestādēs.

Lai augstskola iekļūtu kādā no QS jomu reitingiem un iegūtu vietu rangu tabulā, tai jāatbilst vairākiem kritērijiem. Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem ir starptautiskās atpazīstamības aptaujā iegūtais vērtējums, kuru sniedz gan akadēmiskās vides, gan darba devēju pārstāvji no visas pasaules.

Ne mazāk svarīgi ir zinātniskie sasniegumi. To nosaka augstskolas starptautiski atzīto publikāciju skaits datubāzē Scopus, papildus ņemot vērā arī citējumu skaitu.

QS reitingā iekļauto studiju jomu klāsts ir ļoti plašs, tas iedalīts piecās plašās nozarēs um kopumā aptver 51 jomu. Katrai no šīm jomām tiek sastādīts atsevišķs labāko universitāšu ranga sarakts. Tas potenciālajiem studentiem palīdz noskaidrot vadošās universitātes konkrētā interešu jomā.

Visu 51 QS studiju jomu reitingos kopumā iekļuvušas vairāk nekā 1540 augstākās izglītības iestādes no visas pasaules. QS medicīnas jomas reitingā šogad kopumā iekļautas 670 labākās universitātes pasaulē, kas ir par 20 universitātēm vairāk nekā pagājušajā gadā. No Latvijas medicīnas jomas reitingā šogad pirmo reizi izdevies iekļūt arī Latvijas Universitātei, ieņemto līdzvērtīgu vietu ar RSU. Savukārt Rīgas Tehniskā universitāte pamatā pārstāvēta inženierzinātņu nozares reitingos. Līdz ar to QS jomu reitingos šogad pārstāvētas trīs universitātes, kas Latvijai ļāvis ierindoties 68. vietā pasaulē.

Medicīnas jomas reitingu sastāda pasaulē plaši atpazīstamā augstākās izglītības nozares kompānija QS. RSU bija pirmā augstskola no Latvijas, kas pagājušajā gadā pirmo reizi spēja izpildīt kritērijus un iekļūt QS pasaules universitāšu medicīnas jomas reitingā.

Jaunākie QS medicīnas jomas reitinga rezultāti