Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Iekšējā konsolidācija

Šopavasar Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) papildinājusi savu studiju programmu klāstu ar jaunu, Latvijā līdz šim nebijušu maģistra studiju programmu Digitālās stratēģijas un mākslīgā intelekta vadība. Tā ir pirmā šāda veida programma Latvijā, kas sagatavos augsta līmeņa vadītājus mākslīgā intelekta (MI) un digitālās stratēģijas ieviešanai uzņēmumos un valsts pārvaldē.

Programmas izstrāde balstīta aktuālajās darba tirgus un straujās tehnoloģiju attīstības vajadzībās. Jauno studiju programmu docēs plaša un daudzveidīga mācībspēku komanda, kurā apvienojušies nozares eksperti no Latvijas un vairākām citām Eiropas valstīm. Vairāk nekā 20 docētāju vidū ir pētnieki, praktiķi, inženieri, juristi, inovāciju vadītāji, komunikācijas un citu jomu profesionāļi ar ilggadēju pieredzi gan akadēmiskajā, gan uzņēmējdarbības vidē.

“Šī programma ir nozīmīgs solis Latvijas izglītības, privāto organizāciju, valsts pārvaldes un inovāciju attīstībā, jo tā apvieno teorētiskās zināšanas un praktisko pieredzi, lai sagatavotu digitālās nākotnes līderus.

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

Rīgas Stradiņa universitāte pēdējo gadu laikā ir sevi apliecinājusi kā izcilības centrs ne tikai veselības zinātnēs, bet arī starpdisciplinārās jomās, kuras pieprasa mūsdienu dinamiskais darba tirgus. Digitālā transformācija un mākslīgais intelekts būtiski maina sabiedrības, valsts un uzņēmējdarbības struktūru, un RSU ir gatava aktīvi piedalīties šo pārmaiņu vadībā.

Prof. Aigars Pētersons, RSU rektors

toms_baumanis_sq.jpg

Mākslīgais intelekts un digitālā transformācija ir neizbēgama mūsdienu organizāciju attīstībā. Mēs vēlamies nodrošināt, lai mūsu absolventi – Latvijas organizāciju vadītāji un eksperti – ir gatavi šiem izaicinājumiem.

Toms Baumanis, RSU administrācijas un attīstības prorektors,
Sociālo zinātņu fakultātes docētājs

Jaunās studiju programmas mērķis ir sagatavot nākotnes līderus, kuri spēs veiksmīgi vadīt dažāda veida un līmeņa organizācijas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, datu analītiku un MI risinājumus. Studiju process tiks organizēts moduļu formātā, lai to būtu ērti apvienot ar darbu. Lekcijas pasniegs MI un datu analītikas nozares līderi no Latvijas, kā arī vieslektori no dažādām Eiropas valstīm.

Mūsdienu darba tirgus pieprasa speciālistus ar plašām zināšanām un prasmēm digitālās stratēģijas pārvaldībā. Organizācijas arvien vairāk paļaujas uz tehnoloģijām, lai palielinātu konkurētspēju un sekmētu ilgtspējīgu attīstību. Programma palīdzēs nākamajiem vadītājiem apgūt prasmes MI risinājumu izmantošanai, pielāgošanai uzņēmumu vajadzībām un integrācijai biznesa un valsts pārvaldes vadības stratēģijā.

RSU Sociālo zinātņu fakultātē izveidotā jaunā maģistra studiju programma Digitālās stratēģijas un mākslīgā intelekta vadība

piemērota tiem, kuri grib kļūt par digitālās transformācijas līderiem un ikdienā izmantot MI iespējas organizāciju, valsts un pašvaldību iestāžu attīstībai un inovācijām. 

21. martā norisinājās maģistra studiju programmas Digitālās stratēģijas un mākslīgā intelekta vadība licencēšanas ekspertu vizīte, kuras laikā tika izvērtēta studiju programmas atbilstība valsts standartiem, studiju programmas īstenošanas un kvalitātes nodrošināšana, kā arī potenciāls un attīstības perspektīvas. Notika ekspertu grupas tikšanās ar universitātes vadību, studiju programmas vadību, docētājiem un darba devēju pārstāvjiem.

Precīzi divus mēnešus vēlāk, 21. maijā, Rīgas Stradiņa universitāte aicināja interesentus uz jaunās studiju programmas prezentāciju. 

Pasniedzēju vidū ir RSU vadošā pētniece, starptautiski atzīta radioloģe, kura strādā pie mākslīgā intelekta pielietojuma attēldiagnostikā sadarbībā ar CERN asoc. prof. Maija Radziņa, nākotnes domāšanas un inovāciju eksperts ar pieredzi Microsoft, IBM un akadēmiskās lekcijās Japānā Artis Birziņš, SIA Tet Mākslīgā intelekta attīstības daļas direktors ar plašu pieredzi MI un IT risinājumu ieviešanā Pauls Jansons, mašīnmācīšanās inženiere, kura aktīvi darbojas pētniecībā un kā mācībspēks Tallinas Tehnoloģiju universitātē, Natālija Kinaša, starptautisko komerctiesību speciāliste un tiesību zinātņu doktore ar pasniedzējas pieredzi Florences Universitātē asoc. prof. Marta Urbāne, IT speciāliste un MI konsultante ar pieredzi gan Latvijas, gan starptautiskos projektos Agate Ambulte, Rīgas pašvaldības datu analītikas nodaļas vadītājs, kurš vada vērienīgus digitalizācijas projektus publiskajā pārvaldē, Edgars Indriksons, Liepājas valstspilsētas un Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 Komunikācijas vadītāja Zita Lazdāne, kā arī daudzi citi nozares eksperti.

Studiju programmas mācībspēki nodrošinās to, ka studiju saturs atbilst pašreizējai situācijai nozarē un jaunākajām tehnoloģiju attīstības tendencēm. Lai arī studiju kursi aptver tehniskas zināšanas, to saturs ir piemērots vadības līmeņa studijām. Studiju programma sniegs ļoti dažādas praktiskās zināšanas gan jaunāko tehnoloģiju, gan vadības jomā. Programmas mācību saturā integrētas praktiskas darbnīcas, vieslekcijas, kā arī projektu darbi sadarbībā ar nozares organizācijām, nodrošinot studentiem iespēju mācīties no vadošajiem ekspertiem un uzreiz jaunās zināšanas pielietot praksē.

Studiju programma paredzēta tiem, kuri vēlas kļūt par digitālās transformācijas līderiem, izmantojot mākslīgā intelekta un datu analītikas potenciālu uzņēmumu un iestāžu stratēģiskajā vadībā. Lekcijas notiks moduļu formātā – piektdienu vakaros un sestdienās, kas ļaus apvienot studijas ar profesionālo darbību.

Uzņemšana maģistra studiju programmā Digitālās stratēģijas un mākslīgā intelekta vadība sāksies 1. jūnijā un ilgs līdz 11. jūlijam.

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija. 

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg