Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau ceturto gadu pēc kārtas ir starp pasaules vadošajām universitātēm starptautiski atzītajā reitingā QS World University Rankings. Visaugstākais vērtējums iegūts rādītājā "ārvalstu studenti".

qs_world_university_rankings_2022.jpg

Jaunākajā pasaules universitāšu reitinga izdevumā QS World University Rankings 2022 RSU kopvērtējumā ieņem 801.–1000. vietu. Vislielāko kāpumu RSU izdevies sasniegt ārvalstu studentu īpatsvara rādītājā, pakāpjoties par 35 vietām augstāk un ieņemot 133. vietu pasaulē.

Tāpat QS dati rāda, ka šogad RSU darba devēju aptaujā ir novērtēta ievērojami augstāk. Tas apliecina, ka darba devēji atzinīgi vērtē universitātes sagatavoto absolventu zināšanas, prasmes un kompetenci.

Kopumā RSU rezultāti šogad paaugstinājušies trīs rādītājos: ārvalstu studentu īpatsvara pieaugums; studentu un docētāju proporcija; darba devēju reputācijas vērtējums. Plašāk par RSU rādītājiem QS reitingā.

Pasaules labāko universitāšu izvērtēšanai QS izmanto sešus kritērijus, piemēram, studentu un mācībspēku proporcija universitātē, kas dod iespēju izvērtēt mācīšanas kvalitāti, kā arī absolventu sagatavotība darba tirgum, ko parāda darba devēju aptaujas rezultāti. Ne mazāk svarīgs rādītājs ir starptautiskums, kas universitātes studentiem rada plašākas un vispusīgākas viedokļu un uzskatu apmaiņas iespējas.

QS pasaules labāko universitāšu reitinga rezultātu paziņošana sakrīt ar laiku, kad Latvijas augstskolās sākas reflektantu uzņemšana. Līdz ar to ikviens studētgribētājs var vēlreiz pārliecināties par savu izvēli un noskaidrot, vai viņa izvēlētā augstskola atrodas starp spēcīgākajām universitātēm pasaulē.

Par iekļūšanu šajā starptautiski atzītajā reitingā ik gadu ir sīva konkurence, un iepriekšējo gadu rezultāti negarantē automātisku nokļūšanu nākamā gada reitingā. QS katru gadu pasaules universitāšu reitinga sarakstā iekļauj ne vairāk kā 1100 līdz 1300 labāko augstskolu no visas pasaules. Arī četru pēdējo gadu situācija Latvijā parāda, ka QS pasaules universitāšu reitingā spēj iekļūt tikai trīs universitātes no Latvijas – RSU, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte.

Jaunākie QS World University Rankings rezultāti

QS ir viens no pasaulē atpazīstamākajiem augstākās izglītības sektora pakalpojumu, analīzes un apskatu sniedzējiem. Lai salīdzinātu augstskolu sniegumu, tas veido reitingus jau kopš 2004. gada. QS World University Rankings ir zināms augstākās izglītības nozares kompānijas QS reitings globālajā mērogā.