Atbalsts Ukrainai
Absolventiem
Darbiniekiem
Mākslinieciskie kolektīvi

Latviešiem dziesma vienmēr bijis universāls līdzeklis – lai ieaijātu miegā bērnu, lai svinētu svētkus nelielā draugu lokā vai kopā ar tūkstošiem citu dziedātāju Mežaparka Lielajā estrādē, kā arī lai parādītu savu spēku un pretestību.

"Šobrīd Ukrainā notiekošais ir prātam neaptverams. Mēs, Rīgas Stradiņa universitātes jauktā kora Rīga dziedātāji un vadītāji, dziedam, lai atbalstītu, lai kaut sirdī būtu kopā ar ukraiņu tautu. Lai dziesma stiprina! Слава Україні!" pastāstīja kora diriģentes Evita Taranda un Zane Zilberte, kā arī kormeistars Uģis Meņģelis.

"Atsaucoties M. Leontoviča Ukrainas Koru biedrības aicinājumam, arī mēs iepazinām ukraiņu kormūziku, video ierakstā fiksējot divas brīnišķīgas melodijas – ukraiņu tautasdziesmas. Piedāvājam noklausīties komponista Mikolas Leontoviča tautasdziesmas apdares Ardievu, slava! (Прощай, слава!) un Ak, pie upes, pie Jordānas (Ой на річці, на Ордані)."

"Ardievu, slava!" ("Прощай, слава!")

"Ak, pie upes, pie Jordānas" ("Ой на річці, на Ордані")